Juniorka vyšla v Boleslavi naprázdno, k bodu chybělo pár minut

M l a d á B o l e s l a v - Juniorka ani na druhý pokus venku nebodovala. V Mladé Boleslavi sice dokázal nepříznivý stav zlomit jedenáct minut před koncem Martin Sedlo, v samém závěru ale rozhodl o výhře 2:1 domácí Zahustel.

V úvodních minutách byla více vidět Zbrojovka. Fojtík provětral obranu domácích pěkným individuálním průnikem, Sedlák zase zkusil dalekonosnou střelu a jen těsně minul.

Boleslav si velké šance schovala až na konec první dvacetiminutovky - Lalkovič jen těsně minul po parádním Kocourkově pasu a vzápětí sám Kocourek ztroskotal na jistém Halouskovi.

Podruhé nicméně tento souboj dopadl lépe pro domácího hráče, který si ve 42. minutě nehlídán našel přesný centr a bez problémů otevřel skóre - 1:0.

Po změně stran Zbrojovka pootevřela hru, čehož chtěl využít Zahustel. Halouska ovšem včas vyběhl a jeho možnost zneškodnil, dorážející Vukadinović posléze netrefil branku.

Dalších gólů se hrstka diváků dočkala až v závěru utkání. V 79. minutě si míč po Krškově přímém kopu našel Martin Sedlo a propálil gólmana - 1:1.

To ale bohužel nebylo vše. V 87. minutě uklidil Zahustel do sítě perfektní centr z pravé strany a vystřelil tak Středočechům tři body. Na tom nic nezměnil ani závěrečný nápor Zbrojovky, která se několikrát neúspěšně probila do vápna.

Další duel čeká na Brňany již tento čtvrtek, od 15 hodin hrají s Libercem (hrát se bude na Srbské).

Richard Dostálek (Zbrojovka Brno): "Začátek utkání byl z naší strany v pořádku, scházela nám jen produktivita. Poté ovšem přišla hluchá pasáž, rychlí krajní hráči soupeře nás zlobili a přestáli jsme dvě velké šance - jednu díky zákroku gólmana Halousky, při druhé domácí hráči pokazili realizaci. Bohužel jsme pak po chybě inkasovali. Ve druhé půli byl náš výkon lepší, ale opět jsme se potýkali s dotažením akcí. Po standardce jsme vyrovnali, nicméně další chyba přinesla druhý gól soupeře a času pak už bylo málo."