Na úvod jara vybojovala Zbrojovka bod v Teplicích

T e p l i c e - Fotbalisté Zbrojovky zahájili jaro stejným výsledkem, kterým zakončili podzim. Na hřišti šestých Teplic vybojovali bod za remízu 1:1.

Zbrojovka toužila napodobit poslední výsledky Na Stínadlech, třikrát za sebou zde dokázala zvítězit 1:0. Jako první provětral gólmana soupeře Zavadil, z přímého kopu mířil pod břevno a Grigar musel míč vyrazit na rohový kop.

Ve 21. minutě ovšem bylo jasné, že zmíněného výsledku počtvrté v řadě nedosáhneme. Martin Fillo se prosmýkl kolem hráčů Zbrojovky, jako kdyby to byla ta nejjednodušší věc na světě, a přesnou ranou nedal Melichárkovi příliš šancí zasáhnout.

Zbrojovka našla odpověď po další Zavadilově standardce. Kapitán Brňanů napřáhl navzdory poměrně uctivé vzdálenosti od brány k prudké ráně, kterou Grigar jen vyrazil. K míči se dral Řezníček, před kterým se snažil zakročit Vondrášek, výsledkem byla nakonec vlastní branka a nerozhodný stav 1:1.

Ještě v závěru půle mohla Zbrojovka utkání otočit. Šural vyslal do volného prostoru Litsingiho, jehož centr hledal Škodu. Nejlepší střelec soutěže na míč nedosáhl jen těsně.

Po změně stran zahrozil před Melichárkem Vaněček, posléze dokonce dopravil míč do sítě, branka ale nemohla být uznána pro ofsajd. Na druhé straně hřiště se pozvolna rozehrával Ashiru. Po krásném slalomu předal míč Polákovi, jehož prudká rána si bohužel nenašla cestu přes změť těl v šestnáctce.

Zápas gradoval a o zteč obran se snažily oba týmy. Slovo si znovu vzal Ashiru, jehož centr odvracel krkolomně Vondrášek, druhý vlastní gól z toho ale nebyl. V samém závěru se míče ujal Lutonský, hrající svůj stý zápas v soutěži, a předložil dobrou nabídku Škodovi. Tomu bohužel střela nesedla ideálně a duel tak skončil remízou 1:1.

Trenér Habanec po utkání v Teplicích
18.02.2017 | Martin Lísal

T e p l i c e - Fotbalisté Zbrojovky se v úvodu jara vydali na oblíbené hřiště do Teplic, kde v...
Jaro je tu! Zbrojovka míří do Teplic
17.02.2017 | Martin Lísal

B r n o - Fanoušci i hráči se konečně dočkali, již tuto sobotu startuje fotbalové jaro! Bude u toho...