Po dvou gólech na každé straně - Zbrojovka v přípravě remizovala s Opavou

B r n o - Ve třetím přípravném utkání změřila Zbrojovka síly s Opavou. Na branky bohatý zápas nakonec vítěze nepoznal a skončil remízou 2:2. Premiérově se trefil Litsingi, druhý gól přidal Vávra.

Trenéru Habancovi pro utkání chyběli Polák, Lutonský či Melichárek - v bráně tak naskočil od úvodu Veselý a rozhodně se nenudil. Na fanoušky obsypaném hřišti v Bosonohách pláchl po pravé straně Machálek a hned z první rány na bránu otevřel skóre.

Odpovědět mohl Řezníček, mezi tyče ovšem nezamířil. Jinak byla v první půli nebezpečnější Opava, několik dalších šancí zlikvidoval Veselý, jednou mu pomohla tyč. Za Zbrojováky zkoušel štěstí Štohanzl a v závěru půle Hyčka.

Do druhého poločasu učinil kouč Habanec čtyři změny. V 54. minutě sklepl Řezníček míč Přichystalovi, ten mu jej vrátil a centr brněnského útočníka usměrnil pohotově do sítě Franci Litsingi.

Zbrojovka ožila, za dalších deset minut se ale paradoxně radoval soupeř. Zapalačův rohový kop si smolně srazil do sítě Šural a hosté zase vedli. Druhé vyrovnání přinesla rovněž standardka. První přímý kop zahrával Vávra a prudkou střelou těsně minul, exekuce druhého se ujal Weber a jeho centr našel právě Stanislava Vávru - 2:2.

Brno dál hrozilo - po rohových kopech i rychlých kontrech. V samém závěru mohli naopak uzmout vedení hosté, proti byl ale Veselý a duel tak skončil remízou 2:2.

Habanec po Opavě: První poločas jsme mohli prohrát i vyšším rozdílem
10.07.2016 | Martin Lísal

Habanec po Opavě: První poločas jsme mohli prohrát i...

B r n o - Pro diváky to byl zajímavý zápas - padly čtyři branky, k tomu spousta dalších šancí....
08.07.2016 | Martin Lísal

B r n o - Na Zbrojováky čeká další přípravné utkání - v sobotu 9. července hostí od 11 hodin Opavu....