První zápas na soustředění vítězný - Zbrojovka zdolala St. Pauli

Hostující tyč, domácí břevno, velká šance Škody a Litsingiho gól. To jsou ve zkratce náležitosti našeho prvního přípravného utkání v Rakousku. Jediná branka padla hned po pauze díky skvělému výběru místa naší konžské posily - ta se trefila v přípravě už podruhé.

Pro soupeře se jednalo o třetí utkání v Rakousku, zatímco Zbrojovka na soustředění doposud zápas neabsolvovala. Kouč Habanec nasadil do hry novou posilu Vraštila a z lavičky mohl sledovat živý úvod utkání, v němž se oba týmy snažily soupeře překvapit.

Postupem doby převzal tým z Hamburgu otěže duelu, zastřeloval se; Melichárek ovšem na střelecké pokusy dobře viděl, případně ani zasahovat nemusel, nebotť míče končily mimo tyče. Zbrojovka nejvážněji zahrozila koncem půle, kdy se k hlavičce po Štohanzlově výtečném centru prodral Škoda, míč ale mezi tyče neusměrnil a nedosáhl na něj ani dotírající Buchta.

První - a jediný - úder přišel krátce po pauze. Neuplynula ještě ani minuta hry, když se po zmatcích před bránou St. Pauli ujal míče Řezníček, prostrčil jej vtipně na Litsingiho a ten pohotovou ranou otevřel skóre.

A za dalších pět minut byli Brňané znovu blízko gólu. Přímého kopu se ujal Weber, místo centru zvolil podařenou střelu a míč v cestě do sítě zastavila spojnice brankové konstrukce.

Tyč pak hrála svou roli i na druhé straně, Kyoung-Rok Choi poslal dobrý míč, který nikým nepovšimnut a nezasažen proplul vápnem a od tyče se odrazil zpět do pole.

Zbrojovka v průběhu druhé půle několikrát prostřídala, zatímco soupeř nasadil do hry čerstvé síly jednorázově. Rychlík Picault několikrát pozlobil levou stranu obrany brněnského týmu, Melichárek ale vše, co prošlo, spolehlivě lapil nebo odrazil, při jedné z přihrávek za obranu pak vyběhl daleko do pole a míč odkopl do bezpečí.

Grády přátelskému zápasu dodaly občasné tvrdší souboje, navzdory tomu si ale Zbrojovka výhru pohlídala a mrzet ji mohly snad jen některé nadějné, leč nedotažené protiútoky. Proti čtvrtému celku druhé bundesligy tak Brňané nakonec oslavili druhé čisté konto přípravy - a výhru 1:0.

Lukáš Přerost hodnotí utkání se St. Pauli
21.07.2016 | Martin Lísal

K a p r u n - První herní test na soustředění Zbrojovka zvládla. Proti St. Pauli zvítězila 1:0,...
PREVIEW: Zbrojovka se utká s německým St. Pauli, duel můžete sledovat živě
20.07.2016 | Martin Lísal

PREVIEW: Zbrojovka se utká s německým St. Pauli, duel...

K a p r u n / B i s c h o f s h o f e n - Na Zbrojovku dnes večer čeká první utkání v rámci...