S Příbramí si poradila také Juniorka. Dvě kola před koncem zůstává druhá

B R N O - Den po návratu A-mužstva z Příbrami přivítala stejného soupeře na Srbské také Juniorka. Proti předposlednímu celku soutěže se brněnští mladíci v první půli spíše trápili, brzy po přestávce se ale trefil Rybička a na jeho branku navázal po uplynulé hodině hry Štrombach. I přes snížení Pilíka nakonec Brno uhájilo tři body a zůstane tak bez ohledu na výsledky soupeřů na druhém místě.

Juniorka Zbrojovky rozhodně nešla do zápasu proti Příbrami v ideálním rozpoložení, když svým soupeřům podlehla třikrát ze čtyř posledních zápasů. Předposlední Příbram však ve svém minulém představení schytala osm gólů na hřišti Sparty, a tak se čekalo, že se Brno vrátí na vítěznou vlnu. První půle ale mnoho fotbalové krásy nenabídla. Marek Vintr svůj únik zakončil pouze střelou nad, Rybičku v dobré pozici zastavil ofsajd a akrobatické zakončení Ulbricha skončilo vedle.

Mírnou převahu z první půle tak Brno zúročilo až po změně stran, když Petr RYBIČKA dorazil po zásahu Kočího ránu Koláčného. Zbrojovka kontrolovala hru a po hodině hry se dočkala druhé branky. Akci z pravé strany přesně zakončil David ŠTROMBACH a domácí vedli již 2:0.

Poklidný závěr se však nekonal. Přesnou ranou z přímého kopu snížil Pavel PILÍK, který se tak po áčku prosadil i proti Juniorce. Příbram gól nabudil a v nastavených dvou minutách ještě sahala po vyrovnání. Veselému naštěstí jeho obránci pomohli v klíčovém okamžiku na čáře a Brno po hektickém závěru uhájilo tříbodový zisk.