Také juniorka doma vítězí - Jihlavu zdolala 4:1

B r n o - Junioři Zbrojovky zvládli i druhý domácí zápas v jarní části sezony. V duelu s Jihlavou byli od začátku nebezpečnějším týmem a nakonec zvítězili s přehledem 4:1. Do statistik se nejvýrazněji zapsal Stanislav Vávra, který vsítil dvě branky a na jednu přihrál.

V řadách obou soupeřů nastoupili i hráči s ligovými zkušenostmi. V první půli hrál prim zejména brněnský Vávra. V 8. minutě našel povedeným centrem Vintra, který ovšem na Kotnoura nevyzrál. V souboji s jihlavským gólmanem se tentýž hráč ocitl za další dvě minuty, ani tuto vyloženou šanci ale neproměnil.

Trestat tak mohla Jihlava, Fulnek se po vtipné přihrávce dostal do dobré pozice, s jistým zákrokem se naštěstí pro Brno vytasil gólman Záleský. Na první branku se tak čekalo do 19. minuty. Stanislav Vávra nejprve přímý kop z nadějné pozice napálil jen do zdi, následný roh ale zahrál tak dovedně, že míč skončil ve vzdálenějším koutě jihlavské brány.

Brno hrozilo dále, Kotnourovi navíc zatopil i vlastní obránce, konkrétně dezorientovaný Tlustý. Gólman Jihlavy odvrátil míč na roh a po jeho rozehrání udeřilo podruhé. Vávrův centr si ve vápně našel Lukáš Zukal a připsal si premiérovou branku v lize.

Po půlhodině se do další šance dral Kučera, proti němuž vyběhl Kotnour a po srážce obou hráčů se chvilku nehrálo. Brno v těchto momentech diktovalo tempo hry, poté ovšem sklouzlo k jisté bohorovnosti. Toho hosté využili ke vstřelené kontaktní branky - zaváhání domácí obrany využil Jakub Fulnek, který propálil Záleského.

Hned po pauze bylo před Záleským opět horko, mladý gólman Brňanů se ale rozhodl pro dnešek již neinkasovat. a spoluhráči v poli k tomu přidali uklidňující třetí gól. Protiútokem vyšachovali Kotnoura a po centru do vápna napálil odražený míč do sítě Jakub Kučera.

Od tohoto momentu už se Zbrojovka snažila kontrolovat utkání, výjimkou byla snad jen Marušova šance po hodině hry. Záleský ovšem s přehledem zakročil. Definitivní pojistku přidal čtvrthodinku před koncem znovu Stanislav Vávra, ve vápně si počínal suverénně a stanovil konečný výsledek utkání na 4:1.

Juniorka hostí Jihlavu, hraje se od 13 hodin v TCM
14.03.2016 | Martin Lísal

B r n o - Junioři Zbrojovky se na jaře představí podruhé v domácím prostředí. Dnes od 13 hodin...