U19: První jarní porážka - v Brně loupil Hradec Králové

B r n o - Starší dorostenci poznali poprvé na jaře hořkost porážky. V utkání druhého s třetím podlehli na Srbské Hradci Králové 1:3, jediný gól vsítil Miroslav Kroutil.

Brňané se i v tomto utkání museli obejít bez dvojice reprezentantů Růsek - Zikl. Po opatrnějším začátku se k první zajímavější střele odhodlal Janošek, branku ovšem minul. Zajímavě vypadal také Obůrkův pokus, kdy se zdánlivě nenápadný míč snesl na břevno hradecké brány.

Hradec hrozil spíše sporadicky, v první půli byli domácí fotbalovější, nedokázali se ale prosadit - a to ani ve 43. minutě, kdy se míč kutálel v nebezpečném prostoru, dotírající sršni v červených dresech jej ovšem do sítě nedokázali usměrnit.

Také v úvodu druhého dějství Brňané hrozili, Obůrka ani Vintr ale míč do sítě nedostali a přišel trest. V 55. minutě se hosté utrhli do brejku, vyřešili jej ukázkově a na jeho konci byl střílející Trávníček.

V ten moment si Zbrojovka vybrala slabší chvilku, což bohužel nesmírně efektivní Hradec krutě potrestal. Nedůslednost v obraně potrestal Breda a o minutu později znovu Trávníček. Trojitý direkt v podstatě rozhodl zápas, i když Zbrojováci se nemínili vzdát a snažili se alespoň o korekci skóre.

To se podařilo čtyři minuty před koncem, kdy se ve vápně prosadil střídající Kroutil. Času už ale zbývalo zoufale málo, hradecká obrana si navíc dokázala jistě poradit s řadou standardních situací. Východočeši tak uštědřili Zbrojovce první jarní porážku a přeskočili ji v tabulce.

Trenéři Šustr a Břežný: "Ve vyrovnaném utkání soupeř ve druhém poločase potrestal naše chyby a nedůslednost v obranné fázi, když během deseti minut vstřelil tři branky. Naše hra postrádala lehkost a přímočarost. Hráče oceňujeme za to to, že i za stavu 0:3 nesložili zbraně a bojovali."