V duelu se Singapurem rozhodl o remíze v samém závěru Malík

B i s c h o f s h o f e n - Zbrojovka má za sebou první ze tří testů, které ji čekají na soustředění v Rakousku. Proti Singapuru navzdory převaze dvakrát prohrávala, Mezlík s Malíkem ale dokázali na branky soupeře odpovědět a zrodila se tak remíza 2:2.

Obraz hry byl po většinu utkání obdobný. Zbrojovka kombinovala a snažila se rozevřít kompaktní obranný val Singapuru. Již ve 2. minutě se ke střele dostal Vávra, nepropálil ale bránící hráče - a podobný průběh měl po většinu doby i zbytek zápasu.

Singapur skvěle bránil, německý trenér Bernd Stange, který v minulosti vedl reprezentace Iráku, Běloruska či Ománu, mužstvu vtiskl disciplínu a řád.

Jeho svěřenci navíc občas stíhali i nebezpečně útočit, aktivní Amri měl dvě solidní možnosti a tu druhou v závěru půle přetavil ve vedoucí gól. Ještě předtím mohli skórovat Šumbera a Malík, jejich pokusy ale vyrazil Sunny.

Zbrojovce se podařilo vstřelit gól až po změně stran. Pašek vybojoval pokutový kop a ten zkušeně proměnil navrátilec do sestavy Pavel Mezlík.

Brňané po gólu ožili a začali se prosazovat stále víc, paradoxně ale přišel druhý úder soupeře. Po rychlém kontru se hlavou trefil střídající Suhaimi.

Blízko k vyrovnání měl Vávra, ztroskotal ale na gólmanovi. K brance nevedlo ani dvanáct rohových kopů. Remízu tak nakonec trefil až v samém závěru bravurní ranou Jan Malík. Zvrátit výsledek na stranu Brna ještě mohli Šumbera s Mezlíkem, ale skóre už se neměnilo. Brňané tak na úvod přípravy remizovali se Singapurem 2:2.