Zbrojovka otočila zápas v Ostravě a sezonu zakončila vítězstvím!

Vítězné loučení! Po výhře nad Spartou zajížděli Zbrojováci k letošní derniéře do Ostravy. V první půli se hosté hledali, po změně stran ale dokázali utkání otočit a s letošním ročníkem se tak loučí vítězstvím 2:1.

První šance zápasu na sebe nenechala dlouho čekat. Lutonský utekl po křídle, nahrál pod sebe na Řezníčka, ten ale netrefil bránu. Ve čtrnácté minutě Brňanům zatrnulo. Po rohu Baníku se míč dostal na hlavu Ondřeje Šašinky, ten ovšem mířil do tyče. O další vzruch se postaral znovu Řezníček. Nejlepší brněnský střelec dostal hodně prostoru, následně se odpoutal od ostravských zadáků, ale tváří v tvář Chmielovi selhal.

Skóre se poprvé měnilo ve 27. minutě. Ostravský Mešaninov se akrobaticky položil do centru Holzera a Melichárek neměl mnoho šancí zasáhnout. Je jen škoda, že následný Malíkův průnik do vápna nakonec neskončil žádnou zajímavou příležitostí. Brněnský záložník si totiž v klíčový okamžik míč ukopl. Zajímavou možnost měla Zbrojovka poté z přímého kopu, Keresteš ale místo centru do vápna zkoušel obstřelit zeď, což se mu příliš nepovedlo.

Deset minut před koncem poločasu se děly věci! Nejprve Holzer trefil tyč, Brno poté přešlo do rychlého protiútoku. Ránu Řezníčka vyrazil Chmiel přímo pod nohy Michala Škody, ten ale z bezprostřední blízkosti přestřelil bránu!

V úvodu druhé půle se do vápna hbitě protáhnul expres Hyčka - jeho přihrávku ale obrana s námahou odvrátila. Oživlá Zbrojovka ovšem přesto udeřila. Střídající Brigant uvolnil Chriena, jehož centr ze strany našel hlavu JAKUBA ŘEZNÍČKA a brněnský snajpr s přispěním břevna srovnal stav na 1:1!

Příchod slovenského šikuly Zbrojovce evidentně prospěl. Brigant si prohodil místa se svým kolegou z reprezentace Chrienem a společně začali daleko více zaměstnávat obranu soupeře. Druhý gól do sítě Ostravy padl v 72. minutě. Výrazně se o něj zasloužil druhý náhradník Zbrojovky Zoubele. Loučící se záložník se rychle zorientoval, posunul si míč a přihrávkou pod sebe našel nohu MARTINA CHRIENA, který už měl jednoduchou úlohu – 1:2! Třetí branku mohl po akci Zoubeleho přidat Hyčka, pohotová rána se stočila mimo bránu.

Zápas se v posledních minutách pouze dohrával, do hry se dostal ještě taktéž se loučící zadák Schuster, pro něhož to byl 150. start v barvách Brňanů. Zbrojovka se tak s povedeným ročníkem rozloučila celkově čtrnáctým vítězstvím a cestu domů z Ostravy si zcela jistě užije. Závěrečné děkovačky se s týmem zúčastnil i kouč Kotal, pro něhož to byl poslední zápas na lavičce Zbrojovky.

Kotal po Baníku: Za druhý poločas musím klukům poděkovat