Čtyřgólový Řezníček: Góly jsou i zásluhou kluků, kteří mi šance připravili

Čtyřgólový Řezníček: Góly jsou i zásluhou kluků, kteří mi šance připravili

B r n o - Dva góly, to se občas stává. Tři? Naposledy v červenci 2020 Adrián Čermák. A čtyři? To už musíme v archivech pátrat pořádně dlouho. Útočník Jakub Řezníček byl navíc s touto bilancí jediným střelcem nedělního utkání s Jihlavou.

V barvách Zbrojovky vstřelil čtyři branky v jednom utkání naposledy Roman Kukleta v roce 1987 proti Mladé Boleslavi. Konkrétně se trefil šestkrát a Zbrojovka vyhrála 9:0. Ovšem být se čtyřmi góly jediným střelcem utkání, to je unikátní počin.

"Dnes by stačil i jeden, ale zkrátka si to sedlo, bylo to vidět. Měli jsme chuť, šli jsme za vítězstvím, kluci mi dobře připravovali šance a měl jsem i štěstí. Do čeho jsem kopnul, to tam spadlo, ještě jsem dal tyč a neuznaný gól. Dobrý zápas, ale je to taky zásluha kluků, kteří mi ty šance připravili. Dva góly z rohu byly nacvičené, takhle jsme to chtěli a povedlo se to do puntíku. Ty zbylé dva, to byl bonus," usmíval se po utkání spokojený střelec. "Čtyři góly jsem dal naposledy v ČFL."

Na gól čekal tentokrát o něco kratší dobu, než při svém prvním brněnském angažmá. "Kam jsem přišel, vždycky jsem čekal, i tady za pana Kotala jsem čekal asi šest kol. Už to asi takhle mám. Jsem rád, že máme tři výhry, pořád nás mrzí ten minulý týden, ale nedá se nic dělat a musíme šlapat dál a předvádět takové výkony pořád. Byly to nádherné přihrávky, které mi kluci dali. Musíme na to navázat, takhle nějak bych si to představoval, protože první zápasy jsem moc šancí neměl. Až dnes se to zvedlo. Zápas od zápasu si na sebe zvykáme, čtyři roky jsem tady nebyl a tým je jiný, chvíli to bude trvat. Doufám, že pojedeme dál, ale není to jen o mně, je to o cíli, který máme a musíme ho dosáhnout."

Po výhře si Řezňa se svými spoluhráči užíval děkovačku, v níž pochopitelně jeho jméno hrálo prim. "Děkovačku jsem si užil, doufám, že mě lidi mají rádi, já je mám taky rád. Dělám vše pro to, abychom vyhráli, někdy to nevypadá, ale šel jsem sem s jedním cílem a děláme pro něj vše. Jsou tu dobří lidé, umějí povzbudit, i když něco nevyjde, přišli na nás a doufám, že jsme se jim odvděčili," věří.

Výhra byla podle Kuby zasloužená. "Do utkání jsme vstoupili dobře, věděli jsme, o co jde. Šli jsme za jasným cílem, to byla výhra a myslím, že to bylo od začátku vidět. Až na pár nepřesností vzadu, kdy jsme si to trochu zkomplikovali, jsme podali zodpovědný výkon a máme tři body. A jestli jsem čekal tolik gólů? Na hřiště jdu vždycky pomoci týmu k výhře a pokusit se dát gól, to se ze začátku nevedlo, naštěstí dnes mi to tam napadalo. Jsem rád za důležitou výhru, minulý víkend jsme to zkazili a potřebovali to nutně napravit," zopakoval, že Zbrojováci měli před utkáním jasnou motivaci.

"Je důležité, že jsme se takhle oklepali, první tři dny to v nás bylo, museli jsme se uklidnit. Druhá liga je těžká soutěž, každý poráží každého, na nás to přišlo třetí kolo a je pro nás jedině dobře, že jsme Jihlavu porazili a oklepali se z toho. I to už je pryč, za týden je další zápas, musíme koukat dopředu," vyhlíží už brněnský útočník konfrontaci s Líšní, kde se bude hrát v nezvyklou dopolední hodinu.

„V deset ráno jsem hrál naposledy před deseti lety za Boleslav na Žižkově, to si moc nedovedu představit, ale musíme se s tím poprat. Nezbývá nám nic jiného, než nastoupit, je jedno v jaký čas, a pokusit se vyhrát. Kluci mě asi navedou, co nás tam čeká, já to zkrátka beru jako další zápas a doufám, že ho zvládneme,“ uzavřel Řezňa.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Sezónu zakončíme ve Vlašimi
A-tým
23.05.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Sezónu zakončíme ve Vlašimi

B r n o - V sobotu 25. května se zatáhne opona druhé nejvyšší soutěže. Zbrojovka absolvuje derniéru...
Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu
Ostatní
22.05.2024 | Martin Lísal. FOTO: Milan Kříž

Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu

B r n o - V pondělí 20. května proběhl na brněnském stadionu svátek dívčího fotbalu v Brně....
ROZHOVOR Z PROGRAMU: Oldřich Pragr
B-tým
22.05.2024 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Oldřich Pragr

B r n o - Součástí posledního zápasového programu této sezóny byl i rozhovor s dvacetiletým...