sobota 2.2.2019

0 Jihlava
4 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 9.2.2019

1 Nitra
2 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 16.2.2019

0 MFK Skalica
0 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 23.2., 13:00

Zbrojovka Brno
Vyškov
příp.

sobota 2.3., 10:15

Chrudim
Zbrojovka Brno
17.kolo

neděle 10.3., 18:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Žižkov
18.kolo

sobota 16.3.

Č. Budějovice
Zbrojovka Brno
19.kolo

neděle 31.3., 18:00

Zbrojovka Brno
Prostějov
20.kolo

neděle 7.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Ústí n. L.
21.kolo

sobota 13.4.

Táborsko
Zbrojovka Brno
22.kolo

středa 17.4.

Zbrojovka Brno
Pardubice
23.kolo

sobota 20.4.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
24.kolo

neděle 28.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Znojmo
25.kolo

sobota 4.5.

Sokolov
Zbrojovka Brno
26.kolo

středa 8.5.

Zbrojovka Brno
Hradec Králové
27.kolo

sobota 11.5.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
28.kolo

neděle 19.5., 18:00

Zbrojovka Brno
Třinec
29.kolo

sobota 25.5.

Jihlava
Zbrojovka Brno
30.kolo

Jen se z lavičky přesunu na tribunu, usmívá se končící masér Petr Doubrava

Jen se z lavičky přesunu na tribunu, usmívá se končící masér Petr Doubrava

B r n o - Poslední zápas roku 2018 přinesl také jedno sbohem. S fotbalovou Zbrojovkou se po patnácti letech loučí masér Petr Doubrava, který se rozhodl pro velkou životní změnu a opouští fotbal i maséřinu.

28.11.2018 | Martin Lísal

 

Před výkopem utkání se klub s Petrem oficiálně rozloučil, součástí zápasového bulletinu pak byl i rozhovor. Jeho přepis vám jako obvykle nabízíme na webu.

Petře, jaké byly tvoje první kontakty s fotbalem?
Od samých začátků ve Zbrojovce (smích). Jako malý jsem tu začal hrát a prošel všemi kategoriemi až do dorostu. Pak mi ale kariéru zkomplikovaly problémy s kolenem, takže jsem dostal volbu, jestli hrát dál s nutností lékařských zákroků, plastiky a podobně. Zvážil jsem to a rozhodl se neriskovat. U fotbalu jsem ale chtěl zůstat, takže jsem vystudoval fyzioterapii a věnuju se nejoblíbenějšímu sportu alespoň takhle.

A jak dlouho jsi ve Zbrojovce v téhle roli?
Masérem u "áčka" jsem se stal v roce 2003, prakticky jsem začínal v často vzpomínaných zápasech letního poháru Intertoto. Předtím jsem ještě působil u mládeže. S krátkou přestávkou tak ve Zbrojovce jako masér působím patnáct let, s tím, že moje role se měnila a jeden čas jsem chodil jen na regenerační tréninky, nikoliv na zápasy.

Máš spočítané, kolik jsi zažil trenérů?
Pokud se nemýlím, tak třináct. První byl Karel Večeřa, poslední Pavel Šustr. Ten ještě hrál, když jsem u Zbrojovky jako masér začínal (úsměv).

Můžeš prozradit, co bylo hlavním motivem pro rozhodnutí o konci?
Rozhodl jsem se změnit prostředí a věnovat se něčemu jinému, a to hlavně z časových důvodů. Rád bych se věnoval rodině. Práci ve fotbale miluju, ale je nesmírně časově náročná, prakticky každý víkend se hraje, v zimě, v létě, dvakrát do roka je soustředění. Nebylo to lehké rozhodnutí a sám nevím, jaké to bude. Jedno je ale jisté, se Zbrojovkou nekončím. Jen se z lavičky přesunu na tribunu (úsměv).

Za dlouhé roky služby máš v paměti určitě řadu zajímavých zážitků. Které se ti vybaví jako první?
Možná hned ty úvodní, z poháru Intertoto. První zápas jsme hráli ještě mimo Brno, tuším v Poštorné. Pak přišel Guingamp, na výstup z tunelu nezapomenu. Plné hlediště, pyro na tribunách a obrovský řev. Navíc se postoupilo a pak přišly zápasy s Villarealem. K odvetě jsme letěli, snad poprvé v novodobé historii v oblecích. Speciálem se čtyřmi okny, můj první let, moc klidný jsem nebyl (úsměv). A po příletu do Španělska nás čekala typická tamní letní prádelna. Pro fanoušky, kteří cestou dodržovali pitný režim, to asi nebylo nic snadného. Hezká pak byla i sezóna, kdy jsme byli kousek od postupu do pohárového finále i od Evropy, a pak nesmím zapomenout na šesté místo v roce 2016 a vyprodanou Srbskou se Spartou.

Když byla řeč o rodině, jak se ti dařilo oprostit se od fotbalových starostí v době, kdy se klubu nedařilo?
Já vždycky myslel, že od fotbalu umím vypnout a chovat se, jako by se nic nedělo. Ale byl jsem ujištěn, že ne (smích). Je to těžké, člověk reaguje jinak, je podrážděnější. O to lepší je pak samozřejmě období po zápasech, které skončí výhrou.

Jak vidíš další cestu Zbrojovky?
Vím, že v klubu je spousta talentovaných hráčů, ti mají možnost růst pod trenérem, který je dobře zná. Je škoda, že se nepovedlo víc zápasů dotáhnout do vítězného konce, ale nestávalo se, že by nás někdo přehrál. Věřím, že se Zbrojovka rychle vrátí do první ligy. A jako divák budu u toho.

Co ti na tvé současné práci bude nejvíc chybět?
Bude toho hodně, hlavně kolektiv, parta. Kustod Jirka Havlíček, masér Jirka Bílý a všichni další lidi z klubu. Třeba na soustředění budu vzpomínat - hodně dřiny, ale když si sedne parta, zvládne se to parádně. Samozřejmě mi doma známí vždycky říkali, jé, ty se máš, letíš k moři. Ale abych moře vůbec viděl, musel jsem si přivstat a jít před snídaní (smích).

Zažil jsi ještě legendární zimní soustředění na běžkách? Dnes už to obecně moc k vidění nebývá.
Zažil, zažil. Nezapomenu například na trenéra Soukupa, který naordinoval klukům vosky, ale netrefilo se úplně počasí. Borci tak měli na lyžích dvacet čísel sněhu a takový Truska úplně utrhl podrážku od boty (úsměv). I pro nás to samozřejmě byla dřina.

Jsi Brňák od narození?
Su, klasické Brňák z Husovic (smích).

Tak díky a ať se ti v další životní etapě daří!

 

Aktuality

6.2.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 7. února z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

4.2.2019

Zraněný Pavlík

Dnešní vyšetření bohužel ukázalo, že obránce Petr Pavlík si v sobotním utkání v Jihlavě zlomil lýtkovou kost. Předpokládaná doba léčby je 6 týdnů.

31.1.2019

Jambor a Endl v reprezentaci

Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U16 pro turnaj ve Spojených arabských emirátech (6. až 15. února). Reprezentace se na turnaji postupně utká s Belgií, domácím výběrem a Kosovem.

30.1.2019

Jambor v Líšni

Devatenáctiletý záložník Dan Jambor se začal připravovat s Líšní. V týmu lídra MSFL dnes nastupuje k přípravnému utkání s Vrchovinou, v jednání je hostování do konce sezóny. Dan naskočil v letošní sezóně do sedmi ligových a tří pohárových zápasů, v pohárovém utkání na hřišti Žďáru vstřelil gól.

28.1.2019

Ševčík v reprezentaci

Zbrojovák Michal Ševčík byl nominován do reprezentace U17 pro nadcházející turnaj ve španělské La Manze (4. až 12. února).

16.1.2019

V přípravě proti Hibernians FC

Zbrojovka už zná třetího soupeře pro zimní soustředění na Maltě. Ve středu 23. ledna se od 18 hodin utká s lídrem místní ligy, týmem Hibernians FC.

14.1.2019

Růsek na operaci

Zbrojovák Tonda Růsek si v sobotním utkání po jednom z nedovolených zákroků nešťastně zlomil záprstní kůstku a přijde tak o soustředění na Maltě. Ve čtvrtek podstoupí operaci, po týdnu by mohl začít s tréninkem.

26.11.2018

Fanshop v tomto týdnu uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální Fanshop bude v týdnu od 26. listopadu do 2. prosince uzavřen (více viz zde). Děkujeme za pochopení.

5.11.2018

Aktualizace stavu marodů

Antonín Růsek, který včera pro zranění střídal, absolvoval vyšetření u MUDr. Ondruše. Měl by být v pořádku a od zítřka trénovat. Jana Sedláka čekají se zraněným kotníkem tři dny klidu, pak trénink. Musefiu Ashiru má bohužel natržený sval, za 10 dní jde na kontrolu. Na podzim si už tak pravděpodobně nezahraje.

1.11.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 1. listopadu z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2019 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz