PREVIEW: Dalším soupeřem je Prostějov

PREVIEW: Dalším soupeřem je Prostějov

B r n o - Zbrojovka má před sebou druhý domácí zápas v řadě, v sobotu 6. dubna hostí Prostějov. Hraje se v ADAX INVEST Areně od 18 hodin, duel přenáší živě Fortuna TV a server Sporttotal.cz.

Prostějov je v tabulce aktuálně poslední, přičemž na záchranu ztrácí tři body. Na jaře bodoval zatím jednou, když doma zdolal Olomouc B. Daleko k bodům neměl navzdory dlouhému oslabení ani v posledním utkání s Chrudimí, kdy dotáhl dvoubrankové manko. Východočeši si ale náskok vzali zpět a zvítězili 4:2.

"Pro nás už je situace jasně daná, potřebujeme za každou cenu zvítězit. Do jara jsme vstoupili špatně a musíme se odrazit k lepším výsledkům, ideálně už od soboty," přeje si asistent Josef Mucha, který se shodou okolností v Prostějově narodil a začínal tu s fotbalem. "To ale pro sobotní zápas musí jít stranou. S trenéry i hráči se bavíme o tom, jak situaci pomoci. Věřím, že to tentokrát prodáme i na hřišti a uspějeme."

Po minulém utkání se Spartou B se bohužel trenérům zase zúžily možnosti, jak poskládat kádr. "Mimo hru máme stále Faletteho, Kronuse a Hellebranda, k tomu přibyli vykartovaní Potočný a Šural. Jinak by měli být k dispozici všichni," dodal Mucha.

V kádru Prostějova tradičně nacházíme pestrý zástup hráčů, kteří prošli Zbrojovkou. Aktuálně to jsou Jan Koudelka, Robert Bartolomeu a čerstvě také Jan Štěrba, který na Hanou přišel v zimě na hostování právě ze Zbrojovky. Odchovancem našeho klubu pak je Marek Mach. Opačké zkušenosti má již zmíněný Josef Mucha.

Oba soupeři se spolu často potkávali ještě v předválečné lize, kdy se jednalo o vůbec první vzájemný souboj moravských klubů. Po dlouhé pauze a dvou duelech ve druhé lize v sezóně 1983/84 pak následovalo dohromady sedm zápasů v době nedávno minulé. Ten poslední opanovala Zbrojovka, na podzim rozhodl přesnou trefou Řezníček. Také poslední domácí duel zvládli předloni lépe Brňané, stejně jako dva předchozí na jaře a na podzim roku 2019.

Vzájemná bilance: 27 zápasů (13 – 5 – 9), skóre 58:42.

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Rudolf Drozd, Vojtěch Kastl (8 branek).

Prošli oběma kluby: Josef Mucha (asistent) - Jan Koudelka, Robert Bartolomeu, Marek Mach, Jan Štěrba.

Poslední vzájemný zápas: 26. 8. 2023, Prostějov - Zbrojovka 0:1. Branka: Řezníček.

Vstupenky lze zakoupit z pohodlí domova v systému Zbroják ID: (pro nákup vstupenek klikněte sem). Není je zapotřebí tisknout - pro vstup na stadion postačí mít vstupenku v telefonu.

Fanoušci, kteří nejsou v systému registrováni, mohou lístky zakoupit zde (pro nákup klikněte sem). Také v tomto případě lístky nemusíte tisknout a ve všech případech je můžete zakoupit bez jakéhokoliv čekání klidně pět minut po výkopu!

V den utkání budou v provozu čtyři pokladny ve směru z ulice Vodova (na jedné z nich lze platit kartou). Upozorňujeme, že s ohledem na zahájení výstavby nové haly pro míčové sporty bude provoz v areálu omezen a na krytou západní tribunu bude přístup možný pouze od ulice Srbská (podrobnosti zde).

Tak v sobotu v ADAX INVEST Areně!

další články

PREVIEW: Sezónu zakončíme ve Vlašimi
A-tým
23.05.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Sezónu zakončíme ve Vlašimi

B r n o - V sobotu 25. května se zatáhne opona druhé nejvyšší soutěže. Zbrojovka absolvuje derniéru...
Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu
Ostatní
22.05.2024 | Martin Lísal. FOTO: Milan Kříž

Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu

B r n o - V pondělí 20. května proběhl na brněnském stadionu svátek dívčího fotbalu v Brně....
ROZHOVOR Z PROGRAMU: Oldřich Pragr
B-tým
22.05.2024 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Oldřich Pragr

B r n o - Součástí posledního zápasového programu této sezóny byl i rozhovor s dvacetiletým...