PREVIEW: Dalším soupeřem je Žižkov!

PREVIEW: Dalším soupeřem je Žižkov!

B r n o - Zbrojováci mají před sebou předposlední domácí zápas. Ve středu 8. května hostí Viktorku Žižkov, hraje se v ADAX INVEST Areně od 18 hodin. Duel můžete sledovat živě na Fortuna TV a serveru Sporttotal.cz

Žižkov se nachází aktuálně na dvanácté příčce s 32 body na kontě. Pomáhá si především doma, kde zvítězil třikrát v řadě. Naposledy obral o body Vyškov. Venku dokázal na jaře vyhrát ve Vlašimi či v Líšni.

"Viktorka má zajímavě složený tým, který je schopen hrát vyrovnané zápasy s kýmkoliv, což jejich jarní výsledky ukazují. Věřím, že jsme schopní navázat na páteční zápas v Příbrami a připravit se tak, abychom i ve středu uspěli," řekl před duelem trenér Kříž.

Do sestavy Zbrojovky se vracejí karetní hříšníci Granečný a Smejkal, pro čtvrtou žlutou kartu bude naopak chybět Hamza. "K dispozici už by měl být i Martin Berkovec, naopak Kuba Šural nám po Příbrami vypadl," potvrdil Kříž, že stopera Zbrojovky pro nejbližší období vyřadil ze hry zlomený nos. V pořádku pravděpodobně ještě nebude Gyamfi a otazník visí také nad startem Koželuha.

Členem žižkovského kádru je od ledna bývalý hráč Zbrojovky Josef Divíšek. Pod vysílačem pak v rámci hostování působil výše zmíněný Josef Koželuh, pruhovaný dres Viktorky oblékl i v utkání na brněnském stadionu.

Poprvé se oba soupeři v nejvyšší soutěži utkali v roce 1933, kdy Židenice doma zvítězily 2:1. Celková bilance je mírně na straně Žižkova, který vyhrál také poslední zápas. Výsledek 4:2 znamenal konec kouče Luďka Klusáčka. V předloňské sezóně dvakrát vyhrála Zbrojovka, na domácím stadionu 2:1 a venku v odvetě 3:0.

Vzájemná bilance: 56 zápasů (20 – 14 – 22), skóre 90:99.

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Jan Šimek, Milan Pacanda, Michal Kolomazník, Libor Došek - Michal Pospíšil (všichni 4 branky).

Prošli oběma kluby: Josef Koželuh - Josef Divíšek.

Poslední vzájemný zápas: 22. 10. 2023, Žižkov - Zbrojovka 4:2. Branky: Richter, Endl vlastní, Voltr, Prošek - Řezníček 2.


Vstupenky lze zakoupit z pohodlí domova v systému Zbroják ID: (pro nákup vstupenek klikněte sem). Není je zapotřebí tisknout - pro vstup na stadion postačí mít vstupenku v telefonu.

Fanoušci, kteří nejsou v systému registrováni, mohou lístky zakoupit zde (pro nákup klikněte sem). Také v tomto případě lístky nemusíte tisknout a ve všech případech je můžete zakoupit bez jakéhokoliv čekání klidně pět minut po výkopu!

V den utkání budou v provozu čtyři pokladny ve směru z ulice Vodova (na jedné z nich lze platit kartou). Upozorňujeme, že s ohledem na zahájení výstavby nové haly pro míčové sporty bude provoz v areálu omezen a na krytou západní tribunu bude přístup možný pouze od ulice Srbská (podrobnosti zde).

Tak ve středu v ADAX INVEST Areně!

další články

Na závěr přípravy prohra v Púchově
A-tým
13.07.2024 | Martin Lísal

Na závěr přípravy prohra v Púchově

P ú c h o v - Poslední přípravné utkání fotbalistům Zbrojovky nevyšlo. V Púchově prohrávali už po...
Béčko na úvod přípravy porazilo rezervu Zlína
B-tým
13.07.2024 | Martin Lísal

Béčko na úvod přípravy porazilo rezervu Zlína

V r š a v a - Fotbalisté brněnského "béčka" vstoupili do letní přípravy vítězně. Na hřišti rezervy...
PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov
A-tým
12.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov

B r n o – V sobotu sehrají Zbrojováci závěrečný přípravný zápas před startem nové sezóny. V sobotu...