PREVIEW: Jaro začíná na Dukle!

PREVIEW: Jaro začíná na Dukle!

B r n o - Jaro začíná! A hned na úvod je tu prestižní souboj dvou tradičních značek - Zbrojovka míří k prvnímu utkání na hřiště pražské Dukly! Hraje se v sobotu 2. března od 14 hodin, duel lze sledovat živě na Fortuna TV a serveru Sporttotal.cz

Dukla je v tabulce druhá, k dobru má oproti Zbrojovce pětibodový polštář. Karty jsou tedy rozdány poměrně jasně.

"Očekávám klasický první zápas po pauze a věřím, že budeme dobře nachystáni a pomůžeme si organizací hry, dokážeme být nebezpeční. Věřím, že utkání zvládneme, protože kdo chce v nabité tabulce uspět, musí od začátku jara sbírat body," řekl před jarní premiérou trenér Tomáš Polách.

Oba týmy spojuje fakt, že se v utkání musejí obejít bez nejlepších střelců. Jakuba Řezníčka vyřadila čtvrtá žlutá karta ze závěru podzimu, šestigólový Lukáš Matějka byl vyloučen v pohárovém čtvrtfinále v Opavě, které Dukla sehrála minulý víkend.

Zastoupit jej ovšem mohou další hráči. Jen o zásah méně má na kontě David Kozel, čtyřikrát (z toho jednou v Brně) skóroval Štěpán Šebrle. A ofenzivu bude mít během jara v popisu práce i jedna ze zkušených posil Dukly - Muris Mešanović, který tým doplnil spolu s Horou či Helešicem.

"Kvalita Dukly se zvedla, v novém složení jsme je viděli hrát minulý víkend, byť zápas ovlivnilo brzké vyloučení. Sílu soupeře samozřejmě respektujeme, ale snažíme se dívat především na sebe a na náš výkon," doplnil Polách.

Historie vzájemných duelů obou soupeřů je poměrně pestrá. K první bitvě o body došlo v roce 1948 (Dukla tehdy ještě hrála pod názvem ATK Praha a zvítězila doma 2:1), k zatím poslednímu pak na podzim této sezóny. To Dukla brala všechny body po výhře 2:0. Ani na Julisce se Brňanům poslední dobou nedaří, bodovat zde nedokázali od podzimu 2015. Dvěma góly tehdy zajistil výhru 2:1 Kuba Řezníček.

Byl u toho tehdy u další útočník Michal Škoda, aktuálně hráč Dukly. Ani on ovšem nejspíše do duelu nezasáhne, neboť je minimálně pro start jara ve stavu zraněných. Vedoucím mužstva Dukly pak je Jan Pázler, který v Brně také krátce působil.

Vzájemná bilance: 61 zápasů (26 – 20 – 16), skóre 80:60.

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Zdeněk Nehoda (6 branek).

Prošli oběma kluby: Michal Škoda, Jan Pázler (vedoucí mužstva).

Poslední vzájemný zápas: 2. 8. 2023, Zbrojovka - Dukla 0:2. Branky: Šebrle, Matějka.

další články

U17: Zbrojovka zdolala České Budějovice
Mládež
13.04.2024 | Martin Lísal

U17: Zbrojovka zdolala České Budějovice

B r n o - Dorostenci Zbrojovky (U17) se v sobotu taktéž představili na hlavním hřišti ADAX INVEST...
U15: Zbrojovka rozstřílela Vítkovice
Mládež
13.04.2024 | Martin Lísal

U15: Zbrojovka rozstřílela Vítkovice

B r n o - Starší žáci Zbrojovky (U15) hostili na úvod finálové nadstavby Vítkovice. Svému soupeři...
U14: Zbrojovka na úvod nadstavby porazila Vítkovice
Mládež
13.04.2024 | Martin Lísal

U14: Zbrojovka na úvod nadstavby porazila Vítkovice

B r n o - Starší žáci Zbrojovky (U14) porazili na úvod finálové nadstavby Vítkovice 5:4, do tabulky...