PREVIEW: V devátém kole míříme do Ústí!

PREVIEW: V devátém kole míříme do Ústí!

B r n o - Devátým soupeřem Zbrojovky bude v letošní sezóně tým FK Ústí nad Labem. Na hřišti severočeského celku se představíme v pátek 24. září v 18 hodin, duel přenáší Fortuna TV.

Veškeré organizační informace pro fanoušky a plánek stadionu a jeho okolí najdete zde.

Fotbalisté Ústí se v tabulce nacházejí na desáté příčce se shodným počtem bodů. Naposledy doma zdolali Varnsdorf, se čtyřmi nerozhodnými výsledky jsou aktuálně nejčastěji remizujícím celkem soutěže.

"Měli jsme možnost vidět jejich zápasy s Příbramí, kde remizovali 2:2, a s Varnsdorfem, který porazili. V obou si vytvořili dostatek brankových příležitostí, jsou kreativní v řešení standardních situací. Opět k tomu přistoupíme s maximálním respektem a pokorou, ale díváme se především sami na sebe. Věříme, že se nám povedlo na utkání dobře připravit a že v něm uspějeme," řekl před cestou na sever trenér Dostálek.

Na hřišti Ústí se Zbrojovce v posledních zápasech dařilo bodovat. V předminulém ročníku tu zvítězila brankami Hladíka a Přichystala 2:1, jednalo se o první jarní duel po covidové pauze. V roce 2019 v premiéře trenéra Šustra remizovala 2:2. Nerozhodným výsledkem skončily také oba domácí duely.

Nejlepším střelcem Ústečanů je aktuálně Krobot se třemi trefami. Zajímavostí je, že na soupisce není ani jeden hráč nad třicet let. V bráně si pevnou pozici vydobyl Plachý, vychytal tři čistá konta a inkasoval jen osmkrát - defenziva Ústí je po Zbrojovce a Táborsku nejlepší v soutěži.

Zbrojovka se k pátečnímu klání vydá bez několika hráčů. Připraven nejspíš ještě nebude Zavadil. "O víkendu se nám zranili Čermák se Štěrbou, ti nejspíše k dispozici také nebudou. Antibiotika má Kosek, zbytek kádru by měl být připravený. K utkání odcestujeme v pátek ráno, cestou máme naplánovaný oběd, odpočinek a přípravu na utkání," popsal Dostálek stav kádru a páteční plán.

další články

PREVIEW: Druhým soupeřem v přípravě je Plzeň
A-tým
18.01.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: Druhým soupeřem v přípravě je Plzeň

B r n o - Po remíze se Zlínem čeká na Zbrojováky další zimní test s prvoligovým soupeřem. Ve středu...
VIDEO: Měli jsme přidat další góly, mrzelo po remíze Ševčíka
A-tým
16.01.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Měli jsme přidat další góly, mrzelo po remíze...

B r n o – U prvního letního gólu asistoval, první zimní rovnou vstřelil. Michal Ševčík otevřel po...
VIDEO: Jozef Dojčan po utkání se Zlínem
A-tým
15.01.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Jozef Dojčan po utkání se Zlínem

B r n o – Pohledné ofenzivní akce i branky, na druhou stranu tři zásahy ve vlastní síti. Úvodní...