PREVIEW: V podzimní derniéře hostíme olomouckou rezervu

PREVIEW: V podzimní derniéře hostíme olomouckou rezervu

B r n o - Zbrojováci načnou odvetnou část domácím duelem proti Olomouci B. Poslední soutěžní zápas tohoto roku se hraje v sobotu 11. listopadu od 15 hodin v ADAX INVEST Areně.

Utkání se hraje v rámci Dne válečných veteránů - právě v sobotu 11. listopadu si připomínáme jejich památku. K zakoupení tak bude i symbolický vlčí mák (více informací).

Náš soupeř je v tabulce aktuálně jedenáctý, na kontě má sedmnáct bodů. Naposledy doma podlehl Chrudimi, předtím ovšem vyplenil hřiště béčka Sparty a porazil Vlašim.

"Víme, že nás nečeká nic snadného, už první utkání v Olomouci bylo hodně složité. Přijedou šikovní talentovaní kluci, kteří prošli olomouckým systémem. Ale chceme to zvládnout za tři body, abychom si zajistili co nejlepší pozici pro jarní část," řekl před utkáním trenér Tomáš Polách.

Kádr by pro utkání neměl doznat žádných změn. Plně připraven už by měl být Jiří Texl, který měl před duelem v Kroměříži zdravotní problémy, k dispozici už bude také Ondřej Pachlopník. "Věřím, že fanouškům uděláme radost, chtěl bych je na poslední zápas pozvat, abychom si společně užili co nejlépe závěr podzimu," doplnil Polách.

Výše zmíněný červencový vzájemný zápas byl vůbec prvním soutěžním duelem obou soupeřů, Zbrojovka v něm zvítězila brankami Řezníčka a Potočného 2:1. V kádru máme stále dva odchovance olomoucké Sigmy - Jiřího Texla a Jana Štěrbu, dlouho zde působil také asistent Josef Mucha a hostoval tu Jakub Řezníček (ten ale za béčko nikdy nenastoupil). V Olomouci působí dohromady tři bývalí hráči Zbrojovky - Antonín Růsek, Lukáš Vraštil a Jakub Přichystal. Za béčko letos hrál jen třetí jmenovaný, který odehrál šest zápasů. A tým pak vede Tomáš Janotka, který v Brně odehrál jednu sezónu.

Vzájemná bilance: 1 zápas (1 – 0 – 0), skóre 2:1.

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Jakub Řezníček, Roman Potočný - Yunusa Muritala (všichni 1 branka).

Prošli oběma kluby: Jiří Texl, Jan Štěrba, Josef Mucha (asistent) - Jakub Přichystal, Tomáš Janotka (trenér).

Poslední vzájemný zápas: 30. 7. 2023, Olomouc B - Zbrojovka 1:2. Branky: Muritala - Řezníček, Potočný.

Vstupenky lze zakoupit z pohodlí domova v systému Zbroják ID: (pro nákup vstupenek klikněte sem). Není je zapotřebí tisknout - pro vstup na stadion postačí mít vstupenku v telefonu.

Fanoušci, kteří nejsou v systému registrováni, mohou lístky zakoupit zde (pro nákup klikněte sem). Také v tomto případě lístky nemusíte tisknout a ve všech případech je můžete zakoupit bez jakéhokoliv čekání klidně pět minut po výkopu!

V den utkání budou v provozu čtyři pokladny ve směru z ulice Vodova (na jedné z nich lze platit kartou). Upozorňujeme, že s ohledem na zahájení výstavby nové haly pro míčové sporty bude provoz v areálu omezen a na krytou západní tribunu bude přístup možný pouze od ulice Srbská (podrobnosti zde).

Na utkání bude rozšířená nabídka občerstvení - na stáncích budou k prodeji například svatomartinské lokše, potřené husím sádlem. Zakoupit je lze ve dvou variantách - sladké s makem a povidlím a slané se zelím a klobásou.

Zároveň také prosíme všechny fanoušky o pomoc s organizací Dne naděje - pomoc lidem v sociální nouzi. Před utkáním tak bude probíhat na přístupových bodech ke stadionu sběr oblečení a dalších doplňků.

Tak v sobotu v ADAX INVEST Areně!

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince
Ostatní
04.12.2023 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince

B r n o - Ve druhém prosincovém týdnu se v akci představí "áčko" i "béčko", a to v přípravných...
VIDEO: Sestřih utkání v Chrudimi
A-tým
02.12.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání v Chrudimi

C h r u d i m - Devět branek, spousta zajímavých akcí a šancí. To vše nabídl včerejší přípravný...
Roman Potočný: Jsem rád, jak k tomu všichni přistoupili
A-tým
01.12.2023 | Martin Lísal

Roman Potočný: Jsem rád, jak k tomu všichni...

C h r u d i m – Při absencích Řezníčka, Berkovce a Divíška byl Roman Potočný v pátečním utkání v...