sobota 2.2.2019

0 Jihlava
4 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 9.2.2019

1 Nitra
2 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 16.2.2019

0 MFK Skalica
0 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 23.2., 13:00

Zbrojovka Brno
Vyškov
příp.

sobota 2.3., 10:15

Chrudim
Zbrojovka Brno
17.kolo

neděle 10.3., 18:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
18.kolo

sobota 16.3.

Č. Budějovice
Zbrojovka Brno
19.kolo

neděle 31.3., 18:00

Zbrojovka Brno
Prostějov
20.kolo

neděle 7.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Ústí n. L.
21.kolo

sobota 13.4.

Táborsko
Zbrojovka Brno
22.kolo

středa 17.4.

Zbrojovka Brno
Pardubice
23.kolo

sobota 20.4.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
24.kolo

neděle 28.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Znojmo
25.kolo

sobota 4.5.

Sokolov
Zbrojovka Brno
26.kolo

středa 8.5.

Zbrojovka Brno
Hradec Králové
27.kolo

sobota 11.5.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
28.kolo

neděle 19.5., 18:00

Zbrojovka Brno
Třinec
29.kolo

sobota 25.5.

Jihlava
Zbrojovka Brno
30.kolo

Pavel Eismann: Vyzařuje z nás týmovost, snad si to přeneseme i do ligy

Pavel Eismann: Vyzařuje z nás týmovost, snad si to přeneseme i do ligy

B r n o - Obránce Pavel Eismann je jedním z nejvytíženějších mužů Zbrojovky v zimní přípravě - z osmi zápasů chyběl v jediném, v závěru soustředění na Maltě proti Hibernians.

12.02.2019 | Martin Lísal

 

Plně to koresponduje už s jeho podzimním vytížením - Pavel zasáhl do všech duelů a z hráčů v poli odehrál nejvíce minut. Jak zatím vidí jeden z nejzkušenějších hráčů probíhající přípravu?

Pavle, je něco, v čem se ta letošní příprava od předchozích liší?
Vybočuje jen délkou, dvouměsíční příprava nebývá úplně obvyklá. Velké plus vidím v tom, že prakticky vše děláme na hřišti a s míčem. Nejen herní věci, ale i kondiční, zátěžové. Ani počasí není nijak extrémní, zkrátka se nacházíme tam, kde se nacházíme, takže občas sněží a je zima. Nic, co by nás mělo v přípravě rozhodit (úsměv).

A vybočilo i soustředění na Maltě, jak se ti zamlouvalo? Byl jsi jedním z hráčů, kteří na něm odehráli nejvíce minut.
Hrál jsem dva zápasy během tří dnů, což už bylo docela náročné. Pocítil jsem to a trenéři mi do třetího zápasu dali orazit, což jsem kvitoval. Jinak byl ten týden pro všechny příjemný, takřka ideální. Vycestovali jsme do jiného prostředí, monotónní příprava se tím rozpůlila, trénovali jsme na trávě a v jiných podmínkách. Vše bylo fajn, na profi úrovni, hotel i hřiště.

Zbrojovce se výsledkově v přípravě celkem daří, jak bys zhodnotil výkon týmu, potažmo svůj? Pěkná řádka gólů nesla tvůj podpis.
Těší mě hlavně to, že máme nějakou týmovou tvář. Týmovost z nás vyzařuje a věřím, že nám to vydrží do soutěže, na kterou se svědomitě chystáme. Sám sebe raději nehodnotím, to je spíš věc pro jiné, pro trenérský štáb (úsměv).

V zimě se vaše hra trošku změnila - hojně a ve velkém počtu útočíte, nenecháte soupeře vydechnout. Vyhovuje ti to?
Systém je k tomu tak trochu předurčený, trenér nás k tomu nabádá. Je to jednoduché – čím větší počet nás v šestnáctce bude, tím budeme nebezpečnější. Umíme zahrávat situace ze stran a dohrávat je, musíme být dál hladoví po gólech a po výhrách. Jen to je cesta k tomu, abychom zvládli náš cíl a na jaře uspěli.

Za zády máte v zimě dva mladé gólmany, jak se vám s nimi pracuje?
Oba gólmani jsou věkově mladší, mají před sebou prakticky celou kariéru, protože jak se říká, gólmani zrají pomaleji. Učí se to, stejně jako my všichni, ale myslím, že v tom problém nebude. Jsou pracovití a hodně se snaží i při tréninku mluvit, což si pak přenášejí do zápasu.

Do startu ligy zbývají dva týdny, roste i očekávání?
Nemůžeme se dočkat, všichni se těšíme na soutěž. Pracujeme a děláme vše směrem k tomu, aby se nám start vyvedl. Ostrý zápas je pro všechny vrchol tréninkového týdne, po takhle dlouhé přípravě už se těší opravdu každý. Trénujeme, makáme, jedeme, ale soutěž je jiná a věříme, že se na ni nachystáme co nejlépe.

Díky za rozhovor!

 

Aktuality

6.2.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 7. února z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

4.2.2019

Zraněný Pavlík

Dnešní vyšetření bohužel ukázalo, že obránce Petr Pavlík si v sobotním utkání v Jihlavě zlomil lýtkovou kost. Předpokládaná doba léčby je 6 týdnů.

31.1.2019

Jambor a Endl v reprezentaci

Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U16 pro turnaj ve Spojených arabských emirátech (6. až 15. února). Reprezentace se na turnaji postupně utká s Belgií, domácím výběrem a Kosovem.

30.1.2019

Jambor v Líšni

Devatenáctiletý záložník Dan Jambor se začal připravovat s Líšní. V týmu lídra MSFL dnes nastupuje k přípravnému utkání s Vrchovinou, v jednání je hostování do konce sezóny. Dan naskočil v letošní sezóně do sedmi ligových a tří pohárových zápasů, v pohárovém utkání na hřišti Žďáru vstřelil gól.

28.1.2019

Ševčík v reprezentaci

Zbrojovák Michal Ševčík byl nominován do reprezentace U17 pro nadcházející turnaj ve španělské La Manze (4. až 12. února).

16.1.2019

V přípravě proti Hibernians FC

Zbrojovka už zná třetího soupeře pro zimní soustředění na Maltě. Ve středu 23. ledna se od 18 hodin utká s lídrem místní ligy, týmem Hibernians FC.

14.1.2019

Růsek na operaci

Zbrojovák Tonda Růsek si v sobotním utkání po jednom z nedovolených zákroků nešťastně zlomil záprstní kůstku a přijde tak o soustředění na Maltě. Ve čtvrtek podstoupí operaci, po týdnu by mohl začít s tréninkem.

26.11.2018

Fanshop v tomto týdnu uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální Fanshop bude v týdnu od 26. listopadu do 2. prosince uzavřen (více viz zde). Děkujeme za pochopení.

5.11.2018

Aktualizace stavu marodů

Antonín Růsek, který včera pro zranění střídal, absolvoval vyšetření u MUDr. Ondruše. Měl by být v pořádku a od zítřka trénovat. Jana Sedláka čekají se zraněným kotníkem tři dny klidu, pak trénink. Musefiu Ashiru má bohužel natržený sval, za 10 dní jde na kontrolu. Na podzim si už tak pravděpodobně nezahraje.

1.11.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 1. listopadu z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2019 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz