ROZHOVOR: Kapitán Dreksa před startem jara

ROZHOVOR: Kapitán Dreksa před startem jara

B r n o – Před rokem trvala zimní příprava Zbrojováků dva měsíce, letos dva týdny. Už zítra povede kapitán Pavel Dreksa svůj tým do boje na hřišti Mladé Boleslavi. „Těším se, až to vypukne,“ hlásí.

„Jak jsem říkal už v prosinci, je fajn jít hned na věc, hrát zápasy o body a ne přáteláky. Nemůžu se dočkat zápasů a věřím, že se nám povede napravit podzim a odrazit se k záchraně.“

Dá se říci, že ligové týmy jdou letos tak trochu do neznáma. V jiných ligách často bývá zimní pauza výrazně kratší, v naší soutěži se tak děje až vinou koronavirové pandemie. „Fyzicky se cítím dobře, samozřejmě až čas ukáže, co s námi všemi ta zvláštní sezóna udělá. Pro všechny je to nové, ale u všech převažuje to obrovské natěšení na zápasy,“ je přesvědčen Dreksa.

Zkušený stoper vynechal první část sezóny, poprvé nastoupil až v listopadu na hřišti Jablonce. Návrat lídra byl okamžitě znát, nyní ovšem Dreksův pověstný křik může doplnit i další zkušený stoper – Luděk Pernica. „Každý kvalitní hráč nám může jen pomoci, Luďův příchod je super. Určitě do toho rychle zapadne a věřím, že nám velkou měrou pomůže k záchraně. Čím víc budeme vzadu mluvit, tím lépe, pomůžeme si a můžeme rozdělit zodpovědnost na více hráčů,“ libuje si Dreksa. „Do obrany přišel i Timo Záhumenský, vzadu se nám konkurence zvedla, to je určitě pozitivní, ale záležet bude samozřejmě hlavně na tom, co předvedeme na hřišti. Od obrany všechno začíná, když budeme dobře bránit a nebudeme dostávat hloupé góly, pak můžeme být úspěšní.“

Hned první duel na hřišti Mladé Boleslavi bude nesmírně důležitý. „Máme stejně bodů, na vstupu do jara hodně záleží. Bude to boj a válka, už konec podzimu se hrál na těžších terénech a teď to samozřejmě nebude jiné. Ale počasí je, jaké je, tomu neporučíme a pro všechny je to stejné, musíme se tomu přizpůsobit. Uvidíme, kdo se s tím v sobotu popere lépe, kdo bude mít lepší formu. Doufám, že si nějaký ten bodík domů odvezeme,“ přeje si Dreksa.

další články

VIDEO: Kapitán Jakub Šural po utkání s Plzní
A-tým
01.03.2021 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Kapitán Jakub Šural po utkání s Plzní

B r n o – Jakub Šural odehrál proti Plzni padesáté utkání v nejvyšší soutěži, poprvé v něm...
VIDEO: Trenér Dostálek hodnotí utkání s Plzní
A-tým
27.02.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Dostálek hodnotí utkání s Plzní

B r n o - Jediný vstřelený gól, jediný bod. Taková je bilance Zbrojovky v únoru a nic na tom...
Zbrojovka se proti Plzni střelecky neprosadila, hosté vezou nejtěsnější výhru
A-tým
27.02.2021 | Daniel Kinc. FOTO: Martin Tajč

Zbrojovka se proti Plzni střelecky neprosadila, hosté...

B R N O - Ani ve třetím zápase v řadě se fotbalistům Zbrojovky nepodařilo vstřelit branku. Proti...