sobota 2.2.2019

0 Jihlava
4 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 9.2.2019

1 Nitra
2 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 16.2.2019

0 MFK Skalica
0 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 23.2., 13:00

Zbrojovka Brno
Vyškov
příp.

sobota 2.3., 10:15

Chrudim
Zbrojovka Brno
17.kolo

neděle 10.3., 18:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
18.kolo

sobota 16.3.

Č. Budějovice
Zbrojovka Brno
19.kolo

neděle 31.3., 18:00

Zbrojovka Brno
Prostějov
20.kolo

neděle 7.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Ústí n. L.
21.kolo

sobota 13.4.

Táborsko
Zbrojovka Brno
22.kolo

středa 17.4.

Zbrojovka Brno
Pardubice
23.kolo

sobota 20.4.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
24.kolo

neděle 28.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Znojmo
25.kolo

sobota 4.5.

Sokolov
Zbrojovka Brno
26.kolo

středa 8.5.

Zbrojovka Brno
Hradec Králové
27.kolo

sobota 11.5.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
28.kolo

neděle 19.5., 18:00

Zbrojovka Brno
Třinec
29.kolo

sobota 25.5.

Jihlava
Zbrojovka Brno
30.kolo

ROZHOVOR: S Tomášem Požárem o přípravě a novinkách z klubu

ROZHOVOR: S Tomášem Požárem o přípravě a novinkách z klubu

B r n o - Zbrojovka je v plné přípravě už měsíc, stejně dlouhý časový úsek ovšem hráče ještě čeká. Nezvykle dlouhé období zimní dřiny má své plusy i mínusy. O dosavadním průběhu přípravy a novinkách z klubu jsme hovořili se sportovním manažerem Zbrojovky Tomášem Požárem.

06.02.2019 | Martin Lísal

 

Jak velkou ranou je pro mužstvo zranění stopera Petra Pavlíka, který v zimě předváděl solidní výkony?
Je to nepříjemnost. Petr Pavlík se v přípravě jevil dobře, své místo v týmu měl typologicky i z hlediska charakteru. Tým si nějakým způsobem sedal a Petr z toho teď vypadl. Jeho role byla na hřišti i mimo hřiště. Nepříjemnost to je pro něj i pro nás, každá ztráta hráče bolí, ale je to bohužel součást fotbalového života.

Něco podobného platí i pro indispozici Dominika Kříže či Ondry Pachlopníka?
Jednoznačně. Pro kluky je to hrozná škoda, protože to jsou hráči, kteří by v této fázi potřebovali odehrát šest, sedm zápasů, otrkat se. Mrzí nás to podobně jako první případ, kluci teď mohli mít za sebou těžké zápasy, které jsou pro jejich adaptaci důležité. Ondra v dospělém fotbale začíná, Dominik má za sebou jeden podzim. Nedá se ale nic dělat, tohle k fotbalu patří a musíme pracovat dál. Ondra už do zápasu naskočil, další ho čekají. V jeho případě ovšem už teď víme, že v březnu si bude plnit reprezentační povinnosti, devatenáctku čeká kvalifikace na EURO.

Lze fanouškům prozradit, kdy by mělo být jasno ohledně budoucnosti Juraje Kotuly?
Domluvili jsme se na týdenní stáži s tím, že odehraje dva zápasy a pak si to vyhodnotíme a řekneme si, co dál. Obecně zkoušky nemám příliš rád, raději věnuju čas a energii sledování a poznání hráče a sběru informací. Někdy se to ale vyvrbí tak, že to jinak nejde.

Jasněji už je naopak o budoucnosti Lukáše Vraštila, kterému končí v létě smlouva?
S Lukášem jsme vstoupili do jednání v průběhu podzimu, na finální podobě další spolupráce jsme se ale nedohodli. Zůstává nicméně dále naším hráčem, má smlouvu do léta a je profesionál, my také. V tuto chvíli nelze vyloučit to, že s námi bude pokračovat na jaře, stejně jako případný transfer v případě nabídky některého z klubů.

V letošní sezóně se Zbrojovka domluvila na kontraktu s řadou mládežnických hráčů. Na jaké bázi konkrétně probíhají debaty o tom, kterému hráči smlouvu nabídnout?
Vždy musí dojít k většinové shodě zúčastněných. Bavíme se s majitelem, trenérem, šéftrenérem mládeže, případně trenérem dané kategorie. Rozhoduje nejen aktuální výkonnost, ale především odhad výkonnosti budoucí. Je potřeba citlivě vyhodnotit možný vývoj hráče směrem k prvnímu týmu, protože smlouvu by měli dostat hráči, kteří mají vysokou pravděpodobnost možného startu za první tým. Pochopitelně ne u všech se to povede, stejně tak i hráči, kteří takto aktuálně vyhodnocení nejsou, ve finále do dospělého fotbalu můžou proniknout. V rámci vývoje fotbalu a přestupního řádu je tohle nevyhnutelné, pokud nechcete, aby vám hráči mizeli jinam.

Jen pro zajímavost, jaká je aktuální situace u hráčů, se kterými se Zbrojovka dohodla na ukončení spolupráce na sklonku loňského roku? Dušan Melichárek je v Malmö, co zbylí tři?
Chico Gomes je v třetiligovém portugalském týmu FC Amora, Musefiu Ashiru odcestoval za týmem Trnavy do Turecka, kde je na testech. Co se týče Milana Lutonského, v jeho případě dolaďujeme smluvní detaily a informace, které se objevily v médiích, byly poněkud napřed.

Jak lze zatím hodnotit dosavadní průběh přípravy?
Jsme zhruba v polovině a obecně platí, že přípravu zhodnotí až liga. Z hlediska nastavení, organizace, soustředění a dalších věcí zatím vše celkem vychází. Hra má nějaké parametry, můžeme být zatím spíše pozitivní, ale těžko z přípravy jakkoliv predikovat, jak bude vypadat jaro. Vidíme plusy i mínusy, už zmíněná zranění, propad s Táborskem. To jsme si vysvětlili a přístup hráčů byl v dalších zápasech o poznání lepší.

Je ostatně známou a okřídlenou pravdou, že přípravu není radno přeceňovat ani podceňovat.
Těch faktorů, které v téhle fázi sezóny výsledky ovlivňují, je opravdu hodně. Roli hraje únava, povrchy, velikost hřiště. Dále pak soupeř a také to, jak zrovna rozloží síly v daném utkání, v jaké fázi přípravy je, v jaké únavě. Dva zápasy dvou stejných týmů během několika dní mohou vypadat úplně jinak. Z přípravy se úplně všechno zkrátka odhadnout nedá a je předčasné cokoliv vyhlašovat a jásat. Zatím to nicméně jde zhruba tak, jak jsme si představovali.

Jak je to s dalšími změnami v kádru, ať už směrem dovnitř, či ven?
Nelze je vyloučit, je to stále živé. Příprava je dlouhá a přestupové okno je pořád téměř na začátku, končí 22. února. Stát se může cokoliv a nedokážu v tuhle chvíli vyloučit odchod ani příchod, vše je otázka nabídky, zájmu, potřeby, zdravotního stavu a tak dále. Platí, že hostování směrem ven pro mladé hráče nám musí i ze sportovního hlediska dávat smysl tak, jako tomu bylo v případě Kuby Přichystala na podzim.

Netajíš se tím, že se snažíš sledovat nejen áčko, ale i mládežnické týmy. Jak to jde v zimě, kdy se zejména o sobotách zápasy kupí?
Je pravda, že vinou termínů těch zápasů mládeže, které jsem viděl, nebylo tolik. Třeba v sobotu to vyjde tak, že do Nitry pojedu brzy, hraje tam i devatenáctka, potom šestnáctka. Na druhou stranu juniorku jsem neviděl v zimě vůbec a generálku hrají v sobotu, takže se to opět kříží s áčkem.

Díky za rozhovor!

 

Aktuality

6.2.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 7. února z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

4.2.2019

Zraněný Pavlík

Dnešní vyšetření bohužel ukázalo, že obránce Petr Pavlík si v sobotním utkání v Jihlavě zlomil lýtkovou kost. Předpokládaná doba léčby je 6 týdnů.

31.1.2019

Jambor a Endl v reprezentaci

Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U16 pro turnaj ve Spojených arabských emirátech (6. až 15. února). Reprezentace se na turnaji postupně utká s Belgií, domácím výběrem a Kosovem.

30.1.2019

Jambor v Líšni

Devatenáctiletý záložník Dan Jambor se začal připravovat s Líšní. V týmu lídra MSFL dnes nastupuje k přípravnému utkání s Vrchovinou, v jednání je hostování do konce sezóny. Dan naskočil v letošní sezóně do sedmi ligových a tří pohárových zápasů, v pohárovém utkání na hřišti Žďáru vstřelil gól.

28.1.2019

Ševčík v reprezentaci

Zbrojovák Michal Ševčík byl nominován do reprezentace U17 pro nadcházející turnaj ve španělské La Manze (4. až 12. února).

16.1.2019

V přípravě proti Hibernians FC

Zbrojovka už zná třetího soupeře pro zimní soustředění na Maltě. Ve středu 23. ledna se od 18 hodin utká s lídrem místní ligy, týmem Hibernians FC.

14.1.2019

Růsek na operaci

Zbrojovák Tonda Růsek si v sobotním utkání po jednom z nedovolených zákroků nešťastně zlomil záprstní kůstku a přijde tak o soustředění na Maltě. Ve čtvrtek podstoupí operaci, po týdnu by mohl začít s tréninkem.

26.11.2018

Fanshop v tomto týdnu uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální Fanshop bude v týdnu od 26. listopadu do 2. prosince uzavřen (více viz zde). Děkujeme za pochopení.

5.11.2018

Aktualizace stavu marodů

Antonín Růsek, který včera pro zranění střídal, absolvoval vyšetření u MUDr. Ondruše. Měl by být v pořádku a od zítřka trénovat. Jana Sedláka čekají se zraněným kotníkem tři dny klidu, pak trénink. Musefiu Ashiru má bohužel natržený sval, za 10 dní jde na kontrolu. Na podzim si už tak pravděpodobně nezahraje.

1.11.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 1. listopadu z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2019 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz