pátek 1.11.2019

4 Zbrojovka Brno
1 Vyšehrad
14.kolo

pátek 8.11.2019

5 Zbrojovka Brno
0 Prostějov
15.kolo

sobota 23.11.2019

1 Pardubice
2 Zbrojovka Brno
16.kolo

pátek 10.1., 16:00

FK Blansko
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 18.1., 13:00

Dunajská Streda
Zbrojovka Brno
TL

neděle 19.1., 10:30

Nitra
Zbrojovka Brno
TL

středa 22.1., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
TL

sobota 25.1., 10:00

Zbrojovka Brno
Baník Ostrava
TL

pondělí 27.1.

???
Zbrojovka Brno
TL

středa 29.1., 18:00

???
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 8.2.

Trenčín
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 15.2., 11:00

Zbrojovka Brno
Podbrezová
příp.

středa 19.2.

Petržalka
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 22.2., 10:00

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

pátek 28.2., 17:00

Zbrojovka Brno
Pardubice
příp.

pátek 6.3., 19:00

Zbrojovka Brno
Sokolov
17.kolo

sobota 14.3.

Ústí n. L.
Zbrojovka Brno
18.kolo

pátek 20.3., 19:00

Zbrojovka Brno
Dukla Praha
19.kolo

sobota 4.4.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
20.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Jakub Přichystal

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Jakub Přichystal

B r n o - V zápasovém bulletinu pro utkání s Hradcem jste si mohli přečíst rozhovor s ofenzivním hráčem Jakubem Přichystalem. Jeho přepis vám nyní jako obvykle nabízíme na webu!

09.05.2019 | Martin Lísal

 

Třiadvacetiletý Jakub Přichystal přišel do Zbrojovky v dorosteneckých letech, až na několik hostování zde strávil celou dosavadní kariéru. Po návratu z hostování v Líšni zatím naskočil do osmi zápasů, nyní vyhlíží ten nejdůležitější – úterní bitvu s Hradcem! Ještě předtím nám o sobě něco prozradí v následujícím rozhovoru.

Kubo, v kolika letech a kde jsi začínal s fotbalem?
Začínal jsem v šesti letech ve Spartě Brno. Zhruba po roce jsme se z rodných Žabčic přestěhovali na Vinohrady, ale brácha hrával ve Spartě Brno a tak mě tam taťka přivedl taky.

A kdy jsi se dostal do Zbrojovky?
V sedmnácti letech, nejprve na střídavý start a potom už nastálo.

V mládeži jsi vytvořil údernou dvojici s Davidem Štrombachem, jak na tyhle roky vzpomínáš?
Dávali jsme hodně gólů v dorostu i potom v juniorce, dařilo se nám. Hlavně první sezóně v devatenáctce byla dobrá, skončili jsme pod trenérem Wagnerem třetí. To bylo s ročníkem 94, v bráně byl Pavel Halouska, hrál s námi Kuba Šural. S Davidem jsme dohromady dali přes 40 gólů, v juniorce pak přes 30. Rozuměli jsme si.

Mimo Zbrojovku jsi párkrát hostoval – v Opavě, ve Frýdku-Místku a naposledy v Líšni. To poslední asi ve vzpomínkách řadíš nejvýš, že?
Byl jsem ještě chvíli ve Vyškově, ale tam jsem si utrhl meniskus a moc toho nenahrál. Nejvýš řadím asi opravdu tu Líšeň, kde se mi celkem dařilo, drželo zdraví, hrával jsem stabilně a byl platný pro tým. To byl asi největší přínos.

A co Frýdek-Místek? Boj o záchranu ve druhé lize pod koučem Pulpitem, zkušenost nesporně zajímavá. Byť dle počtu odehraných zápasů asi ne úplně pozitivní.
Nebylo to jednoduché, nevydařilo se mi to. Příprava byla dobrá, ve třech zápasech jsem dal pět gólů, ale pak přišlo zranění. Sám jsem nevěděl, co to je, ani doktoři si nebyli jistí, nakonec šlo o trhlinu ve svalu. Bolelo to, nedalo se s tím moc trénovat, nebyl jsme stoprocentní a pak je to těžké. Navíc u trenéra Pulpita to je tak, že když jednou dostaneš šanci a vypadneš, málokdy přijde další.

Navíc druhá liga je hodně tvrdá a pro hráče po zranění to je asi ještě náročnější.
Je pravda, že na tohle jsem byl připravený a trochu s tím počítal. Věděl jsem, do čeho jdu a co ta soutěž obnáší, protože jsem ji hrál už s Opavou. A nezaskočilo mě to tím pádem ani letos.

Co říkáš na výsledky Líšně, které se po tvém odchodu už tolik nevede?
Měli problémy se zraněním, do toho přišlo pár zápasů, kdy se vedlo třeba 2:0 a neudrželo se to. To vzalo klukům sebevědomí, přišly další zbytečné ztráty. Pořád jsou ale ve hře.

A co vy? Čistě matematicky je jaro rozhodně vydařenější než podzim, dotáhli jste ztrátu na barážové příčky, pak ale přišla prohra ve Varnsdorfu. Jak zatím jaro hodnotíš?
Bodově je to určitě lepší, co se dívám na tabulku, sbíráme jich víc. Pořád ale máme ztráty, které bychom mít neměli.

A z osobního hlediska? Hned na startu přišla poměrně přísná červená karta.
Bohužel, taky si to myslím, ale už to neovlivním. Trochu mě to zabrzdilo.

Ale pak jsi se do sestavy vrátil. Někdy v základu, někdy jako střídající. Trenér Šustr se netají tím, že o nominaci rozhoduje dle aktuální výkonnosti třeba až v den utkání, vyhovuje vám to?
Je to pro nás motivující, makáme do posledního dne a ukazujeme, co v nás je, protože každý má šanci se do sestavy dostat. Musíme jen ukázat, že si nominaci a případně základní sestavu zasloužíme.

Je před vámi zápas s Hradcem, jak se v kabině těšíte?
Je to zápas jara, půjde o hodně a my musíme vyhrát, karty jsou rozdané jasně. Věřím, že dojde hodně lidí a bude dobrá atmosféra. Všichni známí vědí, o co jde a jak je ten zápas důležitý. Je to vrchol půlsezóny a musíme se na něj dobře připravit.

Máš mimo fotbal nějaké další koníčky? Jak trávíš volný čas?
Aktuálně hlavně rodina, přítelkyně. Nějaké výlety, odpočinek, relaxace, zkrátka na co je čas.

Tvoji spoluhráči se shodují, že v kabině aktuálně vládne dobrá pohoda, můžeš to potvrdit? A s kým si rozumíš nejvíc?
Není to klišé, atmosféra je teď opravdu výborná. Známe se tak nějak všichni a parta drží pohromadě, staří i mladí. My s Pavlem Halouskou, Honza Sedlák z ročníku 94 a Kuba Šural z ročníku 96 se známe nejdéle, protože jsme spolu hrávali v mládeži. Jsme už tak trochu střední generace, brány a pomůcky ale ještě pořád nosíme (smích). A na pokoji bývám s Flodřisem.

Jak to vlastně teď máš s bydlením?
Dlouho jsem bydlel na Vinohradech, teď jsme s přítelkyní v Králově Poli. Mám to kousek na stadion, ale paradoxně po přestěhování z Vinohrad jsem šel do Líšně a musel zase dojíždět (smích). Teď je to ideální, můžu zajet autobusem, autem i zajít pěšky, když je čas.

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

29.11.2019

Prosba o vyplnění dotazníku

Náš odchovanec a hráč FK Blansko Martin Sedlo kromě fotbalu stíhá i studium na vysoké škole, kde se aktuálně věnuje magisterské práci. V této souvislosti prosí fanoušky Zbrojovky o vyplnění krátkého dotazníku. Dotazník najdete zde.

6.11.2019

Po Zbrojovce na basket!

Se vstupenkou na zápas Zbrojovka Brno – 1. SK Prostějov můžete zdarma navštívit utkání nejvyšší basketbalové soutěže mužů mezi mmcité1 Basket Brno a BK Opava, které se hraje ve středu 13. 11. od 20:00 na brněnském Kampusu. Bližší informace najdete na www.basketbrno.cz.

24.10.2019

Béčko znovu na Srbské

Také utkání 12. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Žďárem nad Sázavou (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

10.10.2019

Béčko na Srbské

Utkání 10. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Bystřicí nad Pernštejnem (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

9.10.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude ve čtvrtek 10. října uzavřen. Důvodem je konání akce Bitva na Moravském poli, kde bude od 16 hodin k dispozici stánek se sortimentem Fanshopu.

24.9.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 26. září z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

13.9.2019

Endl a Jambor v repre

Zbrojováci Lukáš Endl a David Jambor byli nominováni do reprezentace U17 pro první fázi kvalifikace na evropský šampionát ve Finsku. Tým kouče Radka Bejbla vyzve v boji o postup kromě domácího celku ještě Bosnu a Moldavsko.

12.9.2019

Termín MOL Cupu

Utkání 3. kola MOL Cupu na hřišti Jablonce sehrajeme po dohodě klubů v úterý 1. října v 16:30.

12.9.2019

S Hradcem v sobotu

Utkání 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY proti Hradci Králové sehrajeme s ohledem na další termíny v sobotu 28. září v 18:30.

29.8.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 29. srpna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2019 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz