sobota 2.2.2019

0 Jihlava
4 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 9.2.2019

1 Nitra
2 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 16.2.2019

0 MFK Skalica
0 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 23.2., 13:00

Zbrojovka Brno
Vyškov
příp.

sobota 2.3., 10:15

Chrudim
Zbrojovka Brno
17.kolo

neděle 10.3., 18:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Žižkov
18.kolo

sobota 16.3.

Č. Budějovice
Zbrojovka Brno
19.kolo

neděle 31.3., 18:00

Zbrojovka Brno
Prostějov
20.kolo

neděle 7.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Ústí n. L.
21.kolo

sobota 13.4.

Táborsko
Zbrojovka Brno
22.kolo

středa 17.4.

Zbrojovka Brno
Pardubice
23.kolo

sobota 20.4.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
24.kolo

neděle 28.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Znojmo
25.kolo

sobota 4.5.

Sokolov
Zbrojovka Brno
26.kolo

středa 8.5.

Zbrojovka Brno
Hradec Králové
27.kolo

sobota 11.5.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
28.kolo

neděle 19.5., 18:00

Zbrojovka Brno
Třinec
29.kolo

sobota 25.5.

Jihlava
Zbrojovka Brno
30.kolo

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Pavel Eismann

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Pavel Eismann

B r n o - V zápasovém bulletinu pro utkání s Chrudimí jste si mohli přečíst rozhovor s Pavlem Eismannem, jednou z letních posil. Krajní obránce se shodou okolností právě v Chrudimi narodil a začínal tu s fotbalem. Přepis rozhovoru vám nyní nabízíme jako obvykle na webu.

09.08.2018 | Martin Lísal

 

Druhým zpovídaným hráčem se v rámci zápasového bulletinu stává Pavel Eismann. Zkušený levý bek je jedním z hráčů, kteří do Brna přišli před novou sezonou. Poslední roky strávil v Karviné, kde také nastřádal převážnou většinu z porce 71 ligových zápasů.

Pavle, obligátní otázka na úvod – kde a kdy jsi začínal s fotbalem?
V šesti letech v rodné Chrudimi, k fotbalu mě přivedli rodiče.

Míval jsi v dětství nějaký vzor, nebo oblíbený klub?
Abych se přiznal, tak ne. Fotbal jsem bral a vnímal jako aktivitu, ale mít nějaké vzory? To mě míjelo. Jasně, sledoval jsem hráče, kteří mi byli blízcí postově, hráli na levé straně. Ale že bych měl na zdi nějaké plakáty nebo tak, to ne. Stejně tak jsem se ani nikdy neupnul k nějakému týmu, kterému bych extra fandil.

A chytl tě v mládí alespoň nějaký větší turnaj?
Když hrálo Československo na světovém šampionátu, byl jsem v první třídě a měl ještě jiné starosti (smích). Jako první větší turnaj jsem tedy prožíval evropský šampionát v roce 1996, který se celkem vyvedl.

Jak se v kariéře vyvíjel tvůj post?
Když pominu přípravku, kde kluci hrávají všude a nikde, tak v podstatě od začátku levou zálohu. Postupně jsem se pak přeorientoval na levého beka, což je ale otázka posledních snad pěti, šesti let. Pod trenérem Weberem jsem se postupně přemísťoval dozadu. V moderním fotbale to není nic nezvyklého, kraje obrany jsou vlastně skrytá křídla.

Tvoje fotbalová cesta byla docela rozmanitá, že?
Do čtrnácti jsem byl v Chrudimi, pak dva roky v Hradci Králové a poté si mne vyhlédl Liberec.

Obě města dělí sto kilometrů, to asi nebylo na denní dojíždění. Jak tedy probíhalo dočasné přesídlení?
Měnil jsem prostředí včetně školy, přesídlil jsem se sám. Měl jsem od klubu byt, studoval střední školu a byl jsem členem širšího kádru áčka, který nastupoval za dorost a juniorku. Když to vezmu s odstupem, byla to ta nejlepší škola. Měl jsem samozřejmě nějaký základní dohled, ale do budoucna mi to dalo hodně. Pak už záleželo jen na tom, jak se k tomu postavím já.

Premiéra v lize ovšem přišla jindy a jinde.
To už bude nějakých deset let a premiéra přišla v Příbrami. Respektive v Mladé Boleslavi, kam jsme s Příbramí přijeli. Odehrál jsem asi třicet minut.

Když se zpětně ohlédneš, na které období vzpomínáš nejlépe? Nabízí se Karviná.
Je to tak. Strávil jsem tam pět let bez větších zranění a problémů, zažil postup do ligy, nový stadion, úspěšné boje o záchranu. Vše do sebe zapadalo a mám na to jen pozitivní vzpomínky.

A co angažmá v Polsku?
To už je trochu delší čas, ale taky na to vzpomínám v dobrém. Poláci mají k fotbalu trochu jiný přístup, je to hodně oblíbený sport a jsou schopní a ochotní jej prožívat hodně emocionálně. Když se daří, milují vás, když ne, dají vám to pocítit. Ale ne na atmosféře, ta je vždycky výborná. Fanoušci umějí ocenit výsledek a hlavně při derby a atraktivnějších zápasech to hodně vřelo. My hráli za Nowy Sacz v druhé nejvyšší soutěži, z toho jeden rok do poslední chvíle o postup.

Už jsi po přestupu stihl trochu poznat Brno?
Prozatím minimálně, nebyl prostor ani čas. Postupem doby to bude jiné a hodlám na tom zapracovat. Mám dvě děti, ty mají svůj prázdninový režim, ale je před námi celý srpen a moc už se do Brna těší. Věřím, že se jim tu bude taky líbit.

Co bydlení, to už máš?
Ano, bydlím kousek od stadionu, u Slovaňáku. Mým přáním bylo bydlet blízko, abych nemusel zbytečně dojíždět a trávit hodně času v autě. To se mi splnilo, na stadion můžu dojít i pěšky, ráno si dám kafe a za chvilku jsem v kabině.

Máš nějaké zvláštní koníčky nebo záliby?
Kromě fotbalu rodina, na nic jiného není moc čas. Rád si samozřejmě zkusím doplňkové sporty, ale není to tak, že bych někde hrál golf. Když je volno, odpočívám, volám si s rodinou.

Když žiješ takhle dočasně bez rodiny, zvládneš si uvařit, nebo raději zvolíš restauraci?
Jak kdy. Někdy si na jídlo zajdu, jindy si uvařím. Nemám problém si v případě potřeby něco ukuchtit.

Se Zbrojovkou máte za sebou dva první zápasy. Jak těžké bylo vstřebat zklamání po domácí prohře s Jihlavou?
Pár dní po takovém zápase nálada není, ale pak je to postupně lepší. Hlavní motivací je potrénovat a pokusit se příště uspět, dostat se na vítěznou vlnu. I s Karvinou jsme měli období, kdy se nám nedařilo sbírat body, ztráceli jsme. Málokdo soutěží proletí bez zaváhání. Klíčové je teď nadcházející domácí utkání s Chrudimí, což pro mě bude i trochu pikantní souboj.

S Karvinou jste si vůbec prožili svoje, třeba zázračnou záchranu v posledním kole. To asi člověka zocelí?
Právě. Tehdy nám nevěřilo odhadem tak 95 procent lidí, co fotbal sledují. Každý už byl přesvědčen, že půjdeme do druhé ligy. Tlak tedy pro mě není nic nového.

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

6.2.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 7. února z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

4.2.2019

Zraněný Pavlík

Dnešní vyšetření bohužel ukázalo, že obránce Petr Pavlík si v sobotním utkání v Jihlavě zlomil lýtkovou kost. Předpokládaná doba léčby je 6 týdnů.

31.1.2019

Jambor a Endl v reprezentaci

Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U16 pro turnaj ve Spojených arabských emirátech (6. až 15. února). Reprezentace se na turnaji postupně utká s Belgií, domácím výběrem a Kosovem.

30.1.2019

Jambor v Líšni

Devatenáctiletý záložník Dan Jambor se začal připravovat s Líšní. V týmu lídra MSFL dnes nastupuje k přípravnému utkání s Vrchovinou, v jednání je hostování do konce sezóny. Dan naskočil v letošní sezóně do sedmi ligových a tří pohárových zápasů, v pohárovém utkání na hřišti Žďáru vstřelil gól.

28.1.2019

Ševčík v reprezentaci

Zbrojovák Michal Ševčík byl nominován do reprezentace U17 pro nadcházející turnaj ve španělské La Manze (4. až 12. února).

16.1.2019

V přípravě proti Hibernians FC

Zbrojovka už zná třetího soupeře pro zimní soustředění na Maltě. Ve středu 23. ledna se od 18 hodin utká s lídrem místní ligy, týmem Hibernians FC.

14.1.2019

Růsek na operaci

Zbrojovák Tonda Růsek si v sobotním utkání po jednom z nedovolených zákroků nešťastně zlomil záprstní kůstku a přijde tak o soustředění na Maltě. Ve čtvrtek podstoupí operaci, po týdnu by mohl začít s tréninkem.

26.11.2018

Fanshop v tomto týdnu uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální Fanshop bude v týdnu od 26. listopadu do 2. prosince uzavřen (více viz zde). Děkujeme za pochopení.

5.11.2018

Aktualizace stavu marodů

Antonín Růsek, který včera pro zranění střídal, absolvoval vyšetření u MUDr. Ondruše. Měl by být v pořádku a od zítřka trénovat. Jana Sedláka čekají se zraněným kotníkem tři dny klidu, pak trénink. Musefiu Ashiru má bohužel natržený sval, za 10 dní jde na kontrolu. Na podzim si už tak pravděpodobně nezahraje.

1.11.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 1. listopadu z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2019 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz