ROZHOVOR: Zdeněk Psotka o závěru přestupního období

ROZHOVOR: Zdeněk Psotka o závěru přestupního období

B r n o - Hektický poslední den přestupního období znamená rozšíření brněnského kádru o dvě nová jména. O tom, co se v týdnu povedlo a nepovedlo, hovoří sportovní manažer Zdeněk Psotka.

"Jsme spokojení zhruba ze šedesáti procent. Je potřeba říci, že to, co jsme považovali za nejpodstatnější, se nepodařilo. Na mysli mám pozici krajního obránce. Byli jsme už domluvení s hráčem i jeho agentem, ale klub jej nakonec neuvolnil. Uvidíme, zda se k tomu v dalším přestupním období vrátíme," řekl Psotka.

Dva noví hráči do kádru nicméně dorazili. "S ohledem na odchod Alliho a nabídku, kterou jsme obdrželi na Honzu Hladíka ze Slovenska, jsme chtěli zkvalitnit útočnou fázi. To se povedlo příchodem Denise Alijagiće. Jednání byla dlouhá a finalizovala se dnes, kdy se situace několikrát přelila ze strany na stranu. Jsme rádi, že je Denis nakonec tady a pod smlouvou, protože v něm vidíme možnost okamžité pomoci a zároveň příslib do budoucna," pokračoval Psotka.

A druhou novou tváří je Jan Hellebrand. "V určitém období byla ve hře výměna Honzy Hladíka do Zlína, ve které právě Jan Hellebrand figuroval. Nakonec se nám naskytla možnost jej získat, jednání dopadlo dobře a Honza nám rozšíří konkurenci ve středové řadě. Také on je ještě mladý a díky dlouhodobé spolupráci v něm máme do budoucna příslib."

Práce tím ovšem sportovnímu vedení nekončí. "V podstatě už teď probíhají jednání jak o prodloužení spolupráce s některými členy aktuálního kádru, tak ohledně rozšíření o další nová jména v zimním období. Navíc se nám další talentovaní hráči dobře rozehráli v mládeži, což nám dává další možnosti i tímto směrem a mohli by dostat šanci i v prvním mužstvu. Byť je pravda, že už nyní je v kádru mladých hráčů poměrně dost," uzavřel Psotka.

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince
Ostatní
04.12.2023 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince

B r n o - Ve druhém prosincovém týdnu se v akci představí "áčko" i "béčko", a to v přípravných...
VIDEO: Sestřih utkání v Chrudimi
A-tým
02.12.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání v Chrudimi

C h r u d i m - Devět branek, spousta zajímavých akcí a šancí. To vše nabídl včerejší přípravný...
Roman Potočný: Jsem rád, jak k tomu všichni přistoupili
A-tým
01.12.2023 | Martin Lísal

Roman Potočný: Jsem rád, jak k tomu všichni...

C h r u d i m – Při absencích Řezníčka, Berkovce a Divíška byl Roman Potočný v pátečním utkání v...