Roman Potočný: Jsem rád, jak k tomu všichni přistoupili

Roman Potočný: Jsem rád, jak k tomu všichni přistoupili

C h r u d i m – Při absencích Řezníčka, Berkovce a Divíška byl Roman Potočný v pátečním utkání v Chrudimi nejzkušenějším hráčem Zbrojovky. Na hřišti nakonec strávil hodinu a v úvodu druhé půle se mu povedlo zkompletovat hattrick.

„Byl jsem rád, jak k tomu všichni přistoupili, i když jsme měli v nohách těžký týden. Ani podmínky nebyly ideální, sněžilo a nebylo to nějak extra příjemné, ale všichni svou roli zvládli a v utkání jsme byli lepší,“ hodnotil Potočný zápas, v němž Zbrojovka vyhrála 9:0.

Základ k tomu položila už v první půli čtyřmi góly, dva z nich obstaral Potočný. První po Smejkalově asistenci, druhý z penalty. Třetí pak přidal krátce po zahájení druhé půle po Hamzově povedeném pasu. „První gól byl asi nejtěžší, šlo o to, abych si míč dobře přebral. Na penaltu jsem byl určený. A třetí gól? Byl jsem rychlejší než gólman, udělal jsem mu kliku a už jsem to pak jen dal do prázdné,“ popisoval Roman svůj hattrick.

Kdy se mu něco podobného povedlo naposledy? „V Liberci, taky v přípravě. Den poté, co se mi narodil syn,“ vylovil bez přemýšlení vzpomínku. „Každý gól potěší, i když jde jen o přípravu.“

Příští týden Zbrojováci vyzvou Opavu, znovu se pak sejdou 8. ledna. A první soutěžní zápas je čeká až v březnu. „Nemám to vůbec rád, takové dlouhé pauzy. Raději bych hrál, tak jako v první lize. Tohle je opravdu extremně dlouhé, ale musíme se s tím poprat,“ krčil rameny Potočný, kterého alespoň čeká pár dní dovolené s individuálním tréninkovým programem. „Přes svátky pojedeme za rodinu do Roudnice a do Teplic, užijeme si to s nimi,“ prozradil.

další články

PREVIEW: Začínáme v Jihlavě
A-tým
20.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Začínáme v Jihlavě

B r n o - Nová sezóna startuje! Prmeiéra nás čeká na hřišti Jihlavy, zápas uzavírá program úvodního...
Béčko nadále stoprocentní, porazilo Bohunice
B-tým
20.07.2024 | Martin Lísal

Béčko nadále stoprocentní, porazilo Bohunice

B r n o - Brněnská rezerva zůstává v přípravě na novou sezónu i nadále stoprocentní. Ve třetím...
Jsem rád, že taková nabídka přišla, hlásí Kubr
A-tým
19.07.2024 | Martin Lísal

Jsem rád, že taková nabídka přišla, hlásí Kubr

B r n o - Je mu sice teprve dvacet let, jehoživotopis je nicméně poměrně pestrý. Lucas Kubr se dnes...