Růsek byl povolán do reprezentace!

Růsek byl povolán do reprezentace!

B r n o - Zbrojovák Antonín Růsek byl povolán do reprezentace! Trenér Holoubek si brněnského útočníka vybral do týmu, který má před sebou jednozápasovou misi v Lize národů proti Skotsku. Hraje se v pondělí ve 20:45 v Olomouci.

Reprezentační "áčko" sehrálo úspěšně zápas na Slovensku, poté ovšem byla výprava rozpuštěna a je jisté, že k pondělnímu utkání proti Skotsku nesmí nikdo z původního týmu nastoupit. Roli zachránce před hrozící kontumací převzal kouč "osmnáctky" David Holoubek - a při tvorbě týmu ukázal i na Tondu Růska.

Ten doposud nastupoval za všechny mládežnické výběry až po kategorii U21, kde je při aktuálním reprezentačním srazu náhradníkem. S ohledem na situaci se tak může stát, že bude Tonda po dvanácti letech prvním hráčem Zbrojovky, který nastoupí k reprezentačnímu utkání "áčka". Naposledy se to povedlo Marku Střeštíkovi v březnu 2008 v Dánsku.

Ještě v sobotu ráno přitom Růsek nic takového ani náznakem netušil. "Byl jsem u rodiny na návštěvě, když jsem se to dozvěděl. Hned jsem jel na stadion pro věci a rovnou na sraz. Moc se těším, je to reprezentační sraz po dlouhé době, i když s ohledem na situaci je to celé zvláštní. Sám moc nevím, co od toho čekat, jak to bude probíhat, jaký máme tým. Ta situace je prostě jedinečná, ale těším se a jsem moc zvědavý, co nás čeká," líčil ještě v sobotu Růsek. Jeho nominace se pak definitivně potvrdila v neděli večer.

Reprezentace by měla proti Skotsku nastoupit na hřišti v Olomouci v pondělí ve 20:45. Tak Tondo, ať se daří!

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 21. do 27. září
Ostatní
21.09.2020 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 21. do 27. září

B r n o - V nadcházejícím týdnu se první tým i rezerva představí na hřištích soupeřů. Domácí zápasy...
VIDEO: Jan Sedlák po utkání s Olomoucí
A-tým
20.09.2020 | Daniel Kinc, Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas.

VIDEO: Jan Sedlák po utkání s Olomoucí

B r n o - Místo bodů do tabulky zatím Zbrojovka na podzim sčítá spíše absence. Proti Olomouci...
VIDEO: Trenér Machálek po utkání s Olomoucí
A-tým
20.09.2020 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Machálek po utkání s Olomoucí

B r n o – Fotbalisté Zbrojovky nedokázali ani na čtvrtý pokus v letošní sezóně urvat vítězství....