Trenér Hašek po utkání v Ostravě

Trenér Hašek po utkání v Ostravě

O s t r a v a – Naděje na body žila v úvodním utkání Skupiny o záchranu jen krátce. Domácí Baník v první půli třikrát udeřil a dal zápasu jasný ráz. Zbrojovka vkročila do závěrečné fáze sezóny prohrou a trenéru Haškovi přibyly vrásky na čele.

„Naším úkolem je zůstat v nejvyšší soutěži, tady jsme tak nepůsobili, i vzhledem k problémům obsadit správně jednotlivé pozice. Je samozřejmě nepříjemné dostat trojku za poločas a pak ještě čtvrtý, dnešní výkon byl na hranici katastrofy. Především v defenzivě, když dostaneš góly, má to pak vliv na hráče, že všechno je špatně. Nám se to stalo bohužel už podruhé, teď je naším úkolem, abychom se neroz…ali mezi sebou a dokázali se dobře připravit na příští domácí zápas s Pardubicemi. Ten bude nesmírně důležitý,“ hodnotil kouč duel před novináři.

„Hrajeme turnaj týmů, které nezačínají na stejné startovní čáře, a nemohli jsme si myslet, že vyhrajeme všech pět zápasů. Na tom, kolik potřebujeme získat bodů a s kým, dnešek až tak moc nezměnil. Potřebujeme se dobře nachystat, správně bránit, správně namixovat sestavu. Jsou hráči, kteří nemají takovou ochotu bránit, ale zase mají přidanou hodnotu směrem dopředu, je to alchymie a nezbývá než si s tím poradit. Když jsem přišel, měla Zbrojovka problémy s defenzivou, na to jsem se snažil zaměřit, bohužel to dnes nebylo skoro poznat. Ale nemůžeme nechat soupeře centrovat, když víme, že je nebezpečný po centrovaných míčích, jen proto, že se nevrátíme dozadu se svým hráčem. To se v první půli dělo opakovaně, to jsou základní věci a nesouvisejí až tak s kvalitou, jako spíš s ochotou,“ pokračoval Hašek.

Ten dnes postrádal tři hráče z minulé základní sestavy – Falta chyběl pro nemoc, Hrabina se Součkem pro karetní trest. A jisté je, že poslední jmenovaný se do hry nevrátí ani příště, obdržel totiž třízápasový distanc. „Když se Filip vrátil, měl jsem pocit, že mužstvo získalo na schopnosti hrát organizovaně. A víme, že z defenzivy vychází i ofenziva. Jenže bohužel dostal červenou, dnes zase nebyl. Personální obsazení je důležité, co jsem tady, pořád se s tím potýkáme, máme zraněné nebo vykartované hráče a nemůžeme se z toho vybabrat,“ mrzí trenéra, který mohl alespoň na lavičce uvítat uzdravené Endla s Rogožanem.

Teď mají Brňané před sebou první domácí duel, již zmíněnou bitvu s Pardubicemi. „Víme dobře, že prohrami se k záchraně nedostaneme. Týmy hrají v téhle skupině mezi sebou, vždycky někdo boduje a my také potřebujeme nějaké body získat. A jestli máme takové nebo makové problémy, nikoho nezajímá. Máme cíl a ten je potřeba naplnit,“ velí Hašek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Béčko na závěr sezóny bez bodů
B-tým
14.06.2024 | Martin Lísal

Béčko na závěr sezóny bez bodů

H a v l í č k ů v B r o d - Béčko Zbrojovky dnes završilo úspěšnou sezónu na hřišti Havlíčkova...
PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova Brodu
B-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova...

B r n o - Brněnský B tým zakončí úspěšnou sezónu duelem na hřišti Havlíčkova Brodu. Hraje se v...
VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek
A-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek

B r n o – Nový trenér Jaroslav Hynek se s hráči ještě osobně neseznámil, přehled o stavu kádru však...