Trenér Machálek po utkání v Prostějově

Trenér Machálek po utkání v Prostějově

B r n o – Na mokrém terénu a v deštivém počasí Zbrojovce po dvou koncertech zvlhl střelecký prach, v Prostějově jen remizovala 0:0. Kolo před koncem už tak kouč Machálek jistě ví, že jeho tým končí druhý.

To je bohužel asi jediná jistota, další průběh boje o postup do první ligy je zahalen tajemstvím. „Celá sezóna je mimořádná, nesmírně psychicky náročná. Neustále nás provázejí nějaké strasti, zranění, vyloučení. Ani dnes jsme nemohli nastoupit v optimálním složení, Adam Fousek má za sebou po svalovém zranění jeden trénink. Přesto jsme na jaře uhráli téměř maximum, klobouk dolů před klukama. Dnes jsme zápas nedokázali dotáhnout k výhře, nicméně je pravdou, že by dnešní výsledek tak jako tak nehrál už roli,“ řekl kouč Machálek krátce po utkání ve "svém" městě.

V něm se Brňané postupně zvedali, na gól ale nedosáhli. „Musím ocenit hru domácích, kteří první poločas hráli velice dobře, neumožnili nám využívat našich zbraní. S tím úzce souvisí to, že jsme tomu šli trochu naproti, měli jsme málo sebevědomí, špatnou nabídku, nevytvářeli jsme si přesilové situace. To se po změně stran trochu zvedlo, šancí jsme měli dost, ale nebylo nám přáno, abychom dali gól,“ zmínil Machálek dvě tyčky a další zajímavé možnosti.

Ještě o přestávce teoretická naděje na první příčku žila, pak ale Pardubice zlomily duel s Vyšehradem ve svůj prospěch a ani případná výhra by tak neřešila nic. „Klukům jsem v kabině o přestávce oznámil, že naděje ještě je, ať přidáme. To se podařilo, ale bohužel nám to dnes nepadalo. Mrzí mě také, že jsme zase dohrávali v oslabení, opakuje se to a budeme to řešit.“

Před Brňany je nyní ještě poslední zápas s Vlašimí. To je jediná jistota, ohledně případné baráže jasno zdaleka není. „Chceme sezónu dohrát důstojně, rozloučit se vítězně s fanoušky a připravit se na potenciální baráž. Nejistota samozřejmě není příjemná, nevíme, co budeme hrát za soutěž, co nás čeká. To je komplikace i v oblasti doplňování mužstva. Doba je zkrátka mimořádná a nikomu to neprospívá.“

Jistý je alespoň program nejbližších dní. „Končíme středečním tréninkem, pak mají hráči čtyři dny volno a následně se znovu sejdeme. To už bude po 17. červenci a měli bychom vědět více,“ uzavřel kouč pozápasové povídání s odkazem na ligové grémium, které by mělo patovou situaci rozetnout.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

V sobotu se představíme v Jihlavě
A-tým
07.08.2020 | Martin Lísal

V sobotu se představíme v Jihlavě

B r n o - Náročný týden plný dřiny zakončí Brňané třetím přípravným utkáním, v sobotu od 11 hodin...
Béčko čeká první soutěžní zápas na hřišti Břeclavi
B-tým
07.08.2020 | Martin Lísal

Béčko čeká první soutěžní zápas na hřišti Břeclavi

B r n o - Fotbalisté brněnské rezervy se jako první náš tým pustí do soutěžních bojů. V sobotu je v...
Ostatní
07.08.2020 | Martin Lísal

"Kotel" se přesunuje do sektoru M

B r n o – Zástupci klubu včera v podvečerních hodinách absolvovali finální schůzku s představiteli...