sobota 9.2.2019

1 Nitra
2 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 16.2.2019

0 MFK Skalica
0 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 23.2.2019

5 Zbrojovka Brno
1 Vyškov
příp.

sobota 2.3., 10:15

Chrudim
Zbrojovka Brno
17.kolo

neděle 10.3., 18:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Žižkov
18.kolo

sobota 16.3.

Č. Budějovice
Zbrojovka Brno
19.kolo

neděle 31.3., 18:00

Zbrojovka Brno
Prostějov
20.kolo

neděle 7.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Ústí n. L.
21.kolo

sobota 13.4.

Táborsko
Zbrojovka Brno
22.kolo

středa 17.4.

Zbrojovka Brno
Pardubice
23.kolo

sobota 20.4.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
24.kolo

neděle 28.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Znojmo
25.kolo

sobota 4.5.

Sokolov
Zbrojovka Brno
26.kolo

středa 8.5.

Zbrojovka Brno
Hradec Králové
27.kolo

sobota 11.5.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
28.kolo

neděle 19.5., 18:00

Zbrojovka Brno
Třinec
29.kolo

sobota 25.5.

Jihlava
Zbrojovka Brno
30.kolo

U19: Domluvili jsme se hned, říká nový trenér dorostu Polách o svém návratu

U19: Domluvili jsme se hned, říká nový trenér dorostu Polách o svém návratu

B r n o - Nový trenér dorostu Tomáš Polách se v novém angažmá ani nestihl rozkoukat, a hned jej čekal pořádně těžký křest. Nejprve zápas s mistrovskou Sigmou, poté výlet na Baník. A výsledek? Šest bodů!

11.09.2018 | Martin Lísal. FOTO: denik.cz

 

Polách se tak trenérského žezla ujal úspěšně. Nejen na to přišla řeč v dnešním rozhovoru s novým koučem.

Tomáši, jak dlouhé bylo jednání a rozhodování?
Musím říct, že jednání proběhlo celkem rychle. Už předcházející dva, tři roky jsme se s lidmi ze Zbrojovky na tohle téma bavili, ale nikdy to nebylo v takové fázi. Nyní jsme se domluvili de facto hned. Já naposledy působil v dospělém fotbale ve Vyškově, kde to proběhlo také bez problémů. S Honzou Trousilem jsme měli dohodu, že pokud mě někdo osloví se zajímavou možností, nebudou mi bránit. A návrat do Zbrojovky takovou možností je, moc se na to těším. Ve středu jsem se byl podívat na utkání v Jihlavě, rozhodnutý jsem byl v podstatě hned a řešili jsme jen detaily. V pátek už jsem vedl trénink a v sobotu první zápas.

Znali tě hráči ještě z dob hráčského působení?
Sám nevím, jestli mě znali ještě z dob aktivní kariéry. Moc jich asi nebylo (smích). Některé kluky jsem ale znal z kempu, který vedu - Šimona Žaluda, Dominika Pešku. První dny jsem měl trochu problém poznat, kdo je kdo. Dnes už hráče znám podle přezdívky i jména, v tomhle už to mám usnadněné.

Nebyl jsi trochu nervózní z těžkého vstupu do nového angažmá? Mistrovská Sigma, pak Baník...
Ani jsme si nestihli pořádně říct, že jdeme proti mistrům. Asi mě nechtěli vystrašit předem (smích). V obou zápasech jsme odvedli dobrý výkon a po zásluze vyhráli. Připomínky jsme samozřejmě měli, k jednotlivcům i týmové hře. Máme tedy za sebou dva zápasy a spousta dalších jich je před námi a pořád je co zlepšovat. Chceme je odehrát co nejlépe a tak, aby se hráči v maximální možné míře rozvíjeli.

Kladeš před sebe a před tým nějaké konkrétní cíle? V mládeži o výsledky až tak nejde, ale starší dorost je v tomhle ohledu přece jen trochu jiný.
Dorostenecký fotbal mám zmapovaný, mám syna v tomhle věku, který také hraje, byť ne ve Zbrojovce. Některé zápasy Brna jsem viděl i v minulých letech, představu jsem měl. Nemám to tak, že bych říkal dopředu, kde se budeme pohybovat. Faktem ale je, že devatenáctka je výkladní skříň mládeže, je nejvíc na očích a touha vyhrát a být úspěšný už tam být musí. Nad tím pak je to, aby hráči byli připraveni pro přechod do dospělého fotbalu. To jsou cíle, které se snoubí ruku v ruce - pokud budou hráči dobře připraveni, budou hrát nahoře.

V posledních zápasech nastoupil za devatenáctku i Marek Mach, proti Baníku také Tomáš Chyla. Jde o trvalou změnu, nebo se to řeší zápas od zápasu?
Je to vždy o domluvě, v mládeži i na sportovním úseku probíhají pravidelné porady a pokud termíny nekolidují, řeší se to takhle. Pro nás je to vítaná výpomoc s hráči dorazového ročníku 2000, kterých tolik nemáme. Pro srovnání Sigma jich měla v základní sestavě deset, my pět. Vše je ale podřízeno tomu, abychom hráče co nejlépe připravili pro dospělý fotbal.

Co se týče tréninkového procesu, chystáš nějaké razantní změny?
Proces jako takový je nastavený dlouhodobě a myslím, že správně. Funguje tu akademie, která má své principy. Jak už jsem řekl, základem je připravit kluky na přechod do dospělého fotbalu, s tím jsem do klubu šel. S trenéry o tom debatujeme, za ten týden už samozřejmě mám pár podnětů, co by se dalo upravit nebo doplnit. Princip je ale pořád stejný.

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

6.2.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 7. února z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

4.2.2019

Zraněný Pavlík

Dnešní vyšetření bohužel ukázalo, že obránce Petr Pavlík si v sobotním utkání v Jihlavě zlomil lýtkovou kost. Předpokládaná doba léčby je 6 týdnů.

31.1.2019

Jambor a Endl v reprezentaci

Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U16 pro turnaj ve Spojených arabských emirátech (6. až 15. února). Reprezentace se na turnaji postupně utká s Belgií, domácím výběrem a Kosovem.

30.1.2019

Jambor v Líšni

Devatenáctiletý záložník Dan Jambor se začal připravovat s Líšní. V týmu lídra MSFL dnes nastupuje k přípravnému utkání s Vrchovinou, v jednání je hostování do konce sezóny. Dan naskočil v letošní sezóně do sedmi ligových a tří pohárových zápasů, v pohárovém utkání na hřišti Žďáru vstřelil gól.

28.1.2019

Ševčík v reprezentaci

Zbrojovák Michal Ševčík byl nominován do reprezentace U17 pro nadcházející turnaj ve španělské La Manze (4. až 12. února).

16.1.2019

V přípravě proti Hibernians FC

Zbrojovka už zná třetího soupeře pro zimní soustředění na Maltě. Ve středu 23. ledna se od 18 hodin utká s lídrem místní ligy, týmem Hibernians FC.

14.1.2019

Růsek na operaci

Zbrojovák Tonda Růsek si v sobotním utkání po jednom z nedovolených zákroků nešťastně zlomil záprstní kůstku a přijde tak o soustředění na Maltě. Ve čtvrtek podstoupí operaci, po týdnu by mohl začít s tréninkem.

26.11.2018

Fanshop v tomto týdnu uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální Fanshop bude v týdnu od 26. listopadu do 2. prosince uzavřen (více viz zde). Děkujeme za pochopení.

5.11.2018

Aktualizace stavu marodů

Antonín Růsek, který včera pro zranění střídal, absolvoval vyšetření u MUDr. Ondruše. Měl by být v pořádku a od zítřka trénovat. Jana Sedláka čekají se zraněným kotníkem tři dny klidu, pak trénink. Musefiu Ashiru má bohužel natržený sval, za 10 dní jde na kontrolu. Na podzim si už tak pravděpodobně nezahraje.

1.11.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 1. listopadu z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2019 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz