V areálu Fotbalového centra Brno vyroste několik dalších hřišť

V areálu Fotbalového centra Brno vyroste několik dalších hřišť

B r n o - Dobrá zpráva! Rada města Brna v minulém týdnu odsouhlasila dostavbu Fotbalového centra Brno. Areál by se měl rozšířit v letech 2021 až 2023 o dvě travnaté plochy včetně zázemí.

„Po dostavbě budou v areálu další dvě travnatá hřiště, jedno velké 115 m x 76 m a další 76 m x 51 m. Obě dvě hřiště budou vybavena umělým osvětlením, střídačkami, automatickým zavlažováním a studnou pro odběr vody na závlahu. Součástí velkého hřiště bude navíc i tribuna pro 500 diváků,“ upřesnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý a pokračoval: „Zbývající volná plocha vedle tréninkového hřiště pak bude využita na zařízení pro volnočasové aktivity rodin s dětmi, jako jsou například pískoviště, prolézačky nebo workoutové hřiště.“

"Pro nás, STAREZ - SPORT a.s., jakožto provozovatele Fotbalového centra Brno v Brněnských Ivanovicích, je skvělou zprávou, že se podařilo získat souhlasné stanovisko k dostavbě tréninkového centra ze strany města Brna. Areál dlouhodobě slouží pro přípravu mládežnických fotbalových týmů celého Brna, převážně tomu však bylo jen v zimním období, kdy jsou umělá hřiště plně vytížena. Město vlastní areál od roku 2019 a my jej provozujeme od ledna 2020. Opravujeme budovu, je plánována výstavba nové regenerace, hráči mají nové šatny, opravují se koupelny, byla vyměněna stará umělka za novou na hlavním hřišti, zkulturňujeme s našimi správci i okolní prostředí. Nejlepší zprávou je, že budeme moci nabídnout celoroční provoz střediska bez ohledu na počasí, ať při velkých vedrech nebo deštivém počasí, vždy bude připraven komfort pro mladé brněnské fotbalisty a talenty. K dispozici budeme mít dva umělé trávníky, další jeden menší (v zimě nafukovací hala) a dvě přírodní hřiště. Myslím si, že se tím podařila skvělá věc. Město Brno, Zbrojovka a další brněnské oddíly, využívající areál jako připadnou variantu pro své tréninky nebo zápasy svých mládežnických družstev, si takové sportoviště zaslouží," říká vedoucí střediska Fotbalového centra Ondřej Pelikán.

Předpokládané celkové náklady na realizaci by měly činit 35 milionů korun. O dalších novinkách a podrobnostech dostavby vás budeme průběžně informovat.

další články

PREVIEW: Sedmým domácím soupeřem je Vlašim!
A-tým
28.10.2021 | Martin Lísal

PREVIEW: Sedmým domácím soupeřem je Vlašim!

B r n o - Už jen čtyři zápasy zbývají odehrát z podzimního jízdního řádu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY....
Zbrojováci na hostování - dvougólový Moučka pomohl k další výhře
Ostatní
27.10.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci na hostování - dvougólový Moučka pomohl k...

B r n o - Z řad hráčů Zbrojovky na hostování se během uplynulého víkendu zapsal do statistik...
VIDEO: Sestřih utkání v Třinci
A-tým
26.10.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání v Třinci

B r n o - Ve 12. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zvítězila Zbrojovka na hřišti Třince 1:0, když jediný...