VIDEO: Filip Blecha po utkání s Podbrezovou

VIDEO: Filip Blecha po utkání s Podbrezovou

U h e r s k ý B r o d - V pátek ve Zbrojovce poprvé trénoval, v sobotu už Filip Blecha naskočil do premiérového utkání. V přípravě proti Podbrezové pomohl solidním výkonem k výhře 2:0.

„Hrálo se mi dobře, myslím, že to byl dobrý zápas, vyrovnaný. Ale byli jsme trochu nebezpečnější, měli jsme dobré přechody, akce v mezihře. A zaslouženě jsme vyhráli,“ hodnotil Blecha svůj brněnský debut. „Dva měsíce jsem nehrál pořádný zápas, to možná bylo trochu znát. Necítil jsem se tak, jak bych se mohl ideálně cítit, ale to se postupem času zlepší.“

Blecha po svém přestupu do Slavie ke klasickému utkání nenaskočil. „Na soustředění v Portugalsku jsme proti jinému soupeři nehráli, jen modelové zápasy na tréninku. V tom je hlavní rozdíl, jinak už soustředění znát nebylo, únava se už vstřebala.“

Čtyřiadvacetiletý středopolař se v utkání rozhodně neztratil, podepsán byl i pod první brankou. „Fous naváděl balón, já jsem se snažil naběhnout za obranu. Fous to dal dobře, jejich stoper dobíhal, chtěl odkopnout míč a přehodil gólmana, zapadlo to do brány,“ popisoval Blecha úvodní branku duelu.

„V prvním poločase jsem měl ještě dvě dobré příležitosti, jednu jsem mohl připravit, to jsem špatně vyřešil a přihrál obránci. Asi chyběla větší trpělivost, chladnější hlava, ale postupem času to bude lepší a lepší. Důležité je, že jsme nebezpeční, věřím, že góly dávat budeme,“ zmiňoval hráč, který proti Podbrezové strávil na hřišti 70 minut.

V tomto týdnu čeká Blechu kromě tréninku i hledání bydlení a poznávání města. „Něco se zařizuje, zatím budu bydlet na hotelu. Doufám, že co nejdříve seženu byt, abych se cítil dobře a mohl fungovat co nejlépe,“ zakončil pozápasový rozhovor.

další články

Béčko na závěr sezóny bez bodů
B-tým
14.06.2024 | Martin Lísal

Béčko na závěr sezóny bez bodů

H a v l í č k ů v B r o d - Béčko Zbrojovky dnes završilo úspěšnou sezónu na hřišti Havlíčkova...
PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova Brodu
B-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova...

B r n o - Brněnský B tým zakončí úspěšnou sezónu duelem na hřišti Havlíčkova Brodu. Hraje se v...
VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek
A-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek

B r n o – Nový trenér Jaroslav Hynek se s hráči ještě osobně neseznámil, přehled o stavu kádru však...