VIDEO: Hektický týden, pousmál se Štepanovský

VIDEO: Hektický týden, pousmál se Štepanovský

D r n o v i c e - Ne, tenhle borec ještě neřekl poslední slovo! Peter Štepanovský se v tomto týdnu převtělil z role hrajícího trenéra béčka do pozice jednoho z hráčů, který měl pomoci ukončit sérii porážek prvního mužstva. A podařilo se – po výhře s Jihlavou dnes Zbrojovka v Drnovicích uhrála bod s Vyškovem.

„Byl to těžký zápas, připravovali jsme se na to, že v určitých pasážích bude soupeř držet míč a my se budeme přesouvat a vyčkávat. V půli jsme si říkali, že se tu můžeme porazit sami, skoro se tak stalo, dostali jsme hloupý gól. Naštěstí jsme vyrovnali a myslím, že bod je nakonec dobrý,“ hodnotil Šeďo duel.

Těžko říct, jestli šestatřicetiletý hráč po svém návratu do Zbrojovky počítal s tím, že ještě přidá soutěžní zápasy za první mužstvo. Nicméně stalo se – po podzimním pohárovém duelu tedy přibyly hned dva druholigové starty. „Dnes jsem neměl hrát od začátku, ale Šury se zranil, naskočil jsem do toho. Je to složité, ten týden je hodně hektický. Ještě v neděli jsem hrál celý zápas v Lanžhotě, těžký zápas. I proto jsme se domluvili, že ve středu budu hrát jen hodinu. Dnes to vyplynulo i z taktických důvodů. A jestli jsem to čekal? Nečekal, ale jsem takový, že se vždycky snažím hrát co nejlépe. Ať v béčku, nebo teď v áčku. Takhle to mám nastavené.“

Zítra se béčko utká doma s Velkým Meziříčím a Peter se zase přepne do role kouče. „Teď je to takhle, příští týden to může být zase jinak. Beru to tak, že k áčku přišel nový trenér, který mě zná a ví, co čekat. Proto chtěl, abych mu pomohl tým vyhecovat, nabudit. A to ze středu pole, tuhle pozici hraju i v béčku. Jedním z cílů bylo i přenést vítěznou náladu z béčka, to se snad taky trochu podařilo. Na to, v jaké jsme byli krizi, je dnes bod asi dobrý. Herně je to samozřejmě jiné, v divizi to beru víc na sebe, na vše je víc času. Tady je nutné, abych to odjezdil, vybojoval míče, posouval je. Ve středu na rozcvičce jsem si chvíli zvykal na pokropené hřiště, ale pak jsem se rychle chytil,“ pousmál se.

Štepanovský působí u rezervy zároveň i jako kondiční trenér. „Dělám kondiční přípravu celému mužstvu, chodím s nimi trénovat a vím, co potřebuju. Už to hraju nějaký rok. Trénujeme tvrdě, v béčku jsou mladí kluci a já chodím s nimi, takže jsem připravený. Myslím, že ještě další rok bych takhle chtěl působit, uvidíme, jak se dohodneme. Ale je to zatím můj plán podle toho, jak se cítím,“ nastínil i případné vize do další sezóny.

A jestli bude příští týden u áčka nebo béčka? „Jak jsem říkal, neřeším to. Jak to bude potřeba. Vím, že to dnes nebylo ideální, v ofenzivě nejsme tak silní, jak bychom chtěli. Teď bylo důležité ty zápasy odmakat, odjezdit. Moc toho nenatrénujete, v pondělí změna trenéra, v úterý trénink, ve středu zápas a pak v podstatě to stejné. Ale chtěli jsme to odmakat s tím, že fotbal nám to vrátí,“ zakončil tiskovku Štepanovský.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Na závěr přípravy prohra v Púchově
A-tým
13.07.2024 | Martin Lísal

Na závěr přípravy prohra v Púchově

P ú c h o v - Poslední přípravné utkání fotbalistům Zbrojovky nevyšlo. V Púchově prohrávali už po...
Béčko na úvod přípravy porazilo rezervu Zlína
B-tým
13.07.2024 | Martin Lísal

Béčko na úvod přípravy porazilo rezervu Zlína

V r š a v a - Fotbalisté brněnského "béčka" vstoupili do letní přípravy vítězně. Na hřišti rezervy...
PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov
A-tým
12.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov

B r n o – V sobotu sehrají Zbrojováci závěrečný přípravný zápas před startem nové sezóny. V sobotu...