VIDEO: Jan Štěrba po utkání s Olomoucí

VIDEO: Jan Štěrba po utkání s Olomoucí

S l a t i n i c e - Obránce Jan Štěrba dnes nastoupil poprvé v brněnském dresu - a to shodou okolností proti Sigmě, ze které ve Zbrojovce hostuje. Odehrál celý zápas, ve druhé půli pak navlékl kapitánskou pásku.

Ještě minulý víkend vyběhl na slatinický trávník v dresu Sigmy, od pondělka je ale v Brně. "Kluci se mi smáli, ať se nespletu a nenahrávám soupeři, ale bylo to v pohodě. Bral jsem to jako přípravný zápas, jsem v Brně a soustředím se na Brno. Snažil jsem se uspět, což se nám bohužel nepovedlo," mrzela Štěrbu prohra 0:2.

O té rozhodly dvě rychlé trefy v první půli. "Hrálo se celkem nahoru dolů, drželi jsme blok, dostali jsme se do dvou gólovek. Bohužel jsme je neproměnili a vzápětí si nepohlídáme standardku, pak přišla po rozehře špatná přihrávka do křídla a bylo to rázem 0:2. Ve druhé půli už pak ani jeden tým nějaké větší šance neměl."

Ve stoperské dvojici s mladým Lukášem Endlem byl Štěrba tím výrazně zkušenějším. "Snažil jsem se na sebe tu roli brát, i trenéři se o tom se mnou bavili, chtěli, abych pomáhal i takhle. Nějaké zkušenosti už mám, takže v tom budu pokračovat dál," řekl Štěrba, který ve druhém dějství hrál po boku někdejšího spolubydlícího Jana Hlavici.

To už měl na ruce i kapitánskou pásku, kterou převzal od Pavla Zavadila. "K přípravě to v tomto období patří, tuším, že to bude něco stát. Konkrétní sumu nevím, ale bude to asi obdobné, jako všude jinde. Počítal jsem s tím," usmíval se.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 20. do 26. září
Ostatní
21.09.2021 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 20. do 26. září

B r n o - Většina týmů Zbrojovky se během nadcházejícího týdne představí venku - áčko v Ústí nad...
STUDIO FLINTA: Rozhovor s Martinem Berkovcem!
A-tým
20.09.2021 | Martin Lísal

STUDIO FLINTA: Rozhovor s Martinem Berkovcem!

B r n o - Máme tu další díl STUDIA FLINTA! Zářijovým hostem Moniky Býmové je gólman Martin...
VIDEO: Potřebuji svoje výkony ustálit, přeje si Fousek
A-tým
20.09.2021 | Daniel Kinc, Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Potřebuji svoje výkony ustálit, přeje si Fousek

B r n o - Zbrojovka proti Žižkovu navázala na výhru z Příbrami a už pět zápasů je bez porážky. Po...