VIDEO: Kluci teď pracují dobře, hodně blokují střely, chválil Berkovec spoluhráče po Žižkovu

VIDEO: Kluci teď pracují dobře, hodně blokují střely, chválil Berkovec spoluhráče po Žižkovu

P r a h a – První poločas nedělního utkání na Žižkově začal za jasného počasí, skončil hustým sněžením. Gólman Martin Berkovec tak byl dle svých slov rád, že jej domácí v závěru půle zaměstnali několika střeleckými pokusy.

„Šlo většinou o střely za vápnem, byl jsem rád, že si můžu zachytat. Byla docela zima, takže jsem se aspoň trošku zahřál,“ usmíval se. V asi největší možnosti pak krátce po druhé brněnské brance Batioja hlavičkoval vedle. „Asi je to tím, kde se v tabulce nachází. Kdyby byli v pohodě, tak by to třeba dal. Celkově jsme vzadu hráli koncentrovaně a postupně jsme si došli pro vítězství."

Brňané vyhráli potřetí za sebou, opět s nulou. „Něco jsme si po Líšni řekli ke standardkám, které se nám nepovedlo odbránit. Kluci pracují dobře, hodně blokují střely, ve Vanďáku i dnes, takže práce je potom méně,“ liboval si Berky. „Musím taky říct, že dnes byl skvělý terén, dobré hřiště, to pomohlo fotbalu.“

Složitější povětrnostní podmínky se zkušený gólman při utkání snaží neřešit. „Je to o tom, abych se udržoval pořád stejně, soustředil se spíš na fotbal, než na počasí. Nakonec to dnes bylo vítězně, takže i proto jsou pocity spíš v pohodě. Na tabulku se dívá dobře, máme náskok, což je fajn. Ale byla by hloupost teď něco podceňovat a povolit, je lepší tahat dál a uhrát si to sami. Takhle to máme nastavené,“ zopakoval Berkovec postoj celé kabiny.

Z náročného dubnového programu už Zbrojováci odkrojili tři dílky, čtyři je čekají. Ten nejbližší už ve středu proti Ústí. Berkymu takový program ale vyhovuje. „Osobně jsem rád, že se málo trénuje, radši mám zápasy. Čím víc je tréninků, tím víc jsem unavený,“ usmál se. Pomáhá mi klid, studená voda. A samozřejmě když se vyhrává, je i regenerace lepší a rychlejší.“

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Opavský týden začínáme pohárovým duelem!
A-tým
26.09.2023 | Martin Lísal

PREVIEW: Opavský týden začínáme pohárovým duelem!

B r n o – Před fotbalisty Zbrojovky je anglický týden. Lépe řečeno opavský – v poháru i v lize se...
Den se Zbrojovkou - společný trénink přípravek s AFK Tišnov!
Mládež
25.09.2023 | Martin Lísal

Den se Zbrojovkou - společný trénink přípravek s AFK...

B r n o - Ve středu 27. září proběhne v tišnovském areálu Ostrovec v Tišnově Den se Zbrojovkou -...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 25. září do 1. října
Ostatní
25.09.2023 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 25. září do 1. října

B r n o - Poslední zářijový týden bude opět hodně našlapaný. Áčko se hned dvakrát představí v Opavě...