VIDEO: Měl jsem dnes i štěstí, uznal hrdina Berkovec

VIDEO: Měl jsem dnes i štěstí, uznal hrdina Berkovec

B r n o – Na tom, že Zbrojovka dokázala potřetí v řadě bodovat a duel se Zlínem dovedla alespoň k remíze, měl velkou zásluhu také gólman Martin Berkovec. Ten několika důležitými zákroky udržel jednobrankovou ztrátu, kterou v závěru smazal Kuba Řezníček.

„Tyhle zápasy jsou těžké. Nechcete dostat první gól, asi jste viděli, jak to potom vypadalo. Bohužel jsme ho dostali, snažili jsme se dobývat, ale moc stoprocentních šancí jsme neměli, až třeba na Řezňovu hlavičku, která šla vedle. Zlín nějaké šance měl, nakonec jsme ale dali gól a myslím, že můžeme být rádi, že ten bod máme,“ shrnul Berky průběh duelu na pozápasové tiskovce.

Který ze zákroků byl nejtěžší? Ten dvojitý v 63. minutě? „Těžko říct, ale asi tenhle. Ani nevím, jak jsem to chytil. Otáčel jsem se totiž špatně, kdybych se otáčel normálně, možná je to gól. Trefilo mě to do lokte. Měl jsem dnes i štěstí a tahle šance to potvrdila,“ uznal Martin.

Pár minut před gólem pak vychytal v samostatném úniku Kozáka. „Vždycky jsem se učil, že pod tlakem je soupeř, já ne. Můžu počkat, on musí něco předvést, z toho vycházím. Viděl jsem, že už moc nemohl, snažil jsem se netipovat a ustát to. Byl unavený, snažil jsem se spíš pohlídat spodek, jak je člověk unavený, není jednoduché zvedat balon. Měl jsem tam nohu, nějak jsem to vykopnul,“ popisoval skromně.

I díky těmto momentům se pak mohl se spoluhráči radovat alespoň z vyrovnání. „Snažili jsme se to tam nějak dostat, zaplaťpánbůh. Teď jsou v kabině všichni zklamaní, chtěli jsme tři body, ale myslím, že je důležité, že se k nám Zlín nepřiblížil. Za to můžeme být rádi. Jak jsem říkal, je to složité, když s takovým soupeřem dostanete první gól. Naštěstí to pořád bylo 0:1, měli jsme šanci dát gól a máme Řezňu, který ho opravdu dal,“ pousmál se Berkovec s odkazem na patnáctou trefu nejlepšího střelce soutěže.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: A znovu do Opavy!
A-tým
28.09.2023 | Martin Lísal

PREVIEW: A znovu do Opavy!

B r n o - Podruhé v tomto týdnu se Zbrojováci vypraví do Opavy, kde je po pohárovém duelu čeká i...
VIDEO: Ondřej Šlapanský o své premiéře v áčku
A-tým
28.09.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Ondřej Šlapanský o své premiéře v áčku

O p a v a – Ještě v minulé sezóně hrál za dorost, letos se posunul do B týmu. A ve středu si...
VIDEO: Trenér Klusáček po pohárovém utkání v Opavě
A-tým
27.09.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Klusáček po pohárovém utkání v Opavě

O p a v a – První ze dvou cest do Opavy Zbrojovce nevyšla, ve třetím kole MOL Cupu se z postupu po...