VIDEO: Ondřej Šlapanský o své premiéře v áčku

VIDEO: Ondřej Šlapanský o své premiéře v áčku

O p a v a – Ještě v minulé sezóně hrál za dorost, letos se posunul do B týmu. A ve středu si osmnáctiletý obránce Ondřej Šlapanský poprvé zahrál za první mužstvo. V pohárovém duelu v Opavě nastoupil ve středu obrany.

„Na začátku jsme se trochu hledali, vzhledem k tomu, že sestava byla hodně mixovaná. Nebylo to úplně ono. Pak jsme se ale chytli, vypadalo to líp. Je škoda, že se nám nepovedlo srovnat,“ hodnotil Šlapanský svůj debut.

„S výsledkem nemůžu být spokojený, protože jsme prohráli. Na druhou stranu to byl první zápas v áčku, což beru jako velký úspěch, můj výkon snad nebyl úplně tragický. Přijeli se podívat i brácha s taťkou, mamka se dívala doma online. Doufám, že se jí to povedlo spustit,“ naznačil Ondra s úsměvem, že o podporu nejbližších měl postaráno.

Na hřišti se debutant postavil vedle ještě mladších parťáků Hamzy s Tomanem, po jejich boku nastoupil v obraně výrazně zkušenější Peter Štepanovský. „Řekli jsme si na začátku, že je úplně jedno, jestli jsme Štepa nebo Hamzič, že věkový rozdíl by neměl hrát roli. Koučovali jsme se všichni navzájem. Samozřejmě zkušenosti u ostatních jsou jiné, ale snažili jsme se všichni.“

Šlapanský letos naskočil do sedmi zápasů za B tým, chyběl jen jednou pro nemoc. „Naštěstí už jsem v pořádku, i proto jsem dnes dostal tuhle šanci. Je to samozřejmě proti divizi jiné. Skok jsem čekal, možná ale ne až tak velký. Všechno bylo rychlejší, náročnější,“ přiznal stoper, který je ve Zbrojovce od přípravek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Na závěr přípravy prohra v Púchově
A-tým
13.07.2024 | Martin Lísal

Na závěr přípravy prohra v Púchově

P ú c h o v - Poslední přípravné utkání fotbalistům Zbrojovky nevyšlo. V Púchově prohrávali už po...
Béčko na úvod přípravy porazilo rezervu Zlína
B-tým
13.07.2024 | Martin Lísal

Béčko na úvod přípravy porazilo rezervu Zlína

V r š a v a - Fotbalisté brněnského "béčka" vstoupili do letní přípravy vítězně. Na hřišti rezervy...
PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov
A-tým
12.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov

B r n o – V sobotu sehrají Zbrojováci závěrečný přípravný zápas před startem nové sezóny. V sobotu...