VIDEO: Ondřej Sukup po utkání s Plzní

VIDEO: Ondřej Sukup po utkání s Plzní

B r n o - Zbrojovák Ondřej Sukup se na hřišti Slovácka vrátil do základní sestavy, v níž vyběhl také o týden později do bitvy s Plzní. Jen se přesunul na pravý kraj obrany, kde sváděl souboje s Limberským a Kopicem. Důvod k radosti ale po utkání bohužel neměl, Zbrojovka prohrála 1:3.

Zápas se přitom pro domácí barvy nevyvíjel zle - Brňané začali poměrně aktivně, leč z první vážnější situace inkasovali. "Šli jsme do toho naplno, náš problém ale je, že třicet metrů od brány jsme málo nebezpeční. Snažíme se hrát, ale chybí nám trochu kreativita a větší množství gólovek. Proti Plzni to nestačilo, protože oni vždycky nějaký gól dají," hodnotil po utkání viditelně skleslý Sukup.

Potvrzuje přitom, že lídr tabulky Zbrojovku nějak výrazně v poli nepřehrál. "Ty šance ani nebyly tak velké, že by nás nějak vymíchávali. Plynuly z našeho nedůrazu v šestnáctce, přitom nás bylo pod balonem sedm, osm a oni dva. K Čermákovi se míče odrážely, kdybychom byli důraznější, tak ty góly nedá."

Výsledkem tedy byla další nula v kolonce získaných bodů. A situace Zbrojovky už je opravdu vážná. "Máme pět zápasů a ztráta roste. Už tenhle jsme měli zvládnout, i když jsme nebyli favorité, abychom se dotáhli. Už několikrát jsme museli vyhrát a nepovedlo se nám to, teď už je to opravdu kritické. Pokud nevyhrajeme na Dukle, tak nevím, kde jinde," vzhlíží Sukup ke klíčové páteční bitvě.

Páteční zápas opravdu poměrně zásadně napoví, jak na tom naděje Zbrojovky budou. "Máme dvacet bodů, ostatní týmy nějaké body ještě udělají. Potřebujeme jich tedy tak deset a máme na to pět zápasů. Ostatní mančafty během jara chytly sérii výsledků, nám se to zatím nepovedlo, ale pokud se nám to zdaří, můžeme se zachránit," věří jedna ze zimních posil. "Když třikrát za sebou vyhrajeme, budeme mít jiné sebevědomí, než teď. V současném rozpoložení nám samozřejmě chybí lehkost, je to hodně znát."

další články

Na závěr přípravy prohra v Púchově
A-tým
13.07.2024 | Martin Lísal

Na závěr přípravy prohra v Púchově

P ú c h o v - Poslední přípravné utkání fotbalistům Zbrojovky nevyšlo. V Púchově prohrávali už po...
Béčko na úvod přípravy porazilo rezervu Zlína
B-tým
13.07.2024 | Martin Lísal

Béčko na úvod přípravy porazilo rezervu Zlína

V r š a v a - Fotbalisté brněnského "béčka" vstoupili do letní přípravy vítězně. Na hřišti rezervy...
PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov
A-tým
12.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov

B r n o – V sobotu sehrají Zbrojováci závěrečný přípravný zápas před startem nové sezóny. V sobotu...