VIDEO: S Martinem jsme si vyměnili role, usmívá se premiérový střelec Moučka

VIDEO: S Martinem jsme si vyměnili role, usmívá se premiérový střelec Moučka

B r n o - Ve svém prvním utkání za muže přihrál David Moučka na gól Martinu Ziklovi, v pátek si na hřišti Opavy role prohodili. Devatenáctiletý záložník tak premiérovou trefou v áčku přispěl k výhře 3:1.

Spolupráce obou parťáků má své kořeny v minulosti. "Už z juniorky a dorostu máme souhru dobrou, jen to většinou bývá naopak a nahrávám já jemu," usmál se Moučka. "Tak jako v zimě proti Táborsku. Vyměnili jsme si to, já si jen křikl a Martin mi míč dobře dal. Zvládl jsem si ho zpracovat a nakonec se vše povedlo tak, jak jsem chtěl, i když ta situace nebyla úplně jednoduchá. Vyšlo to výborně," popisoval svůj první gól.

David naskočil do utkání ve druhém dějství, po pár vteřinách se radoval z gólu na 2:1 a po hodině hry tedy přidal sám třetí zásah. "Opava měla normální ligový tým, takže to pro mě byla výborná zkušenost. Zápas jsem si užil a potěšil samozřejmě i ten gól. Navíc jsme Opavu ve druhé půli moc do ničeho nepustili, snad kromě jednoho závaru."

Také v tomto týdnu se David připravuje s prvním mužstvem, jinak už ale spíš vyhlíží vrchol sezóny v juniorce. V pondělí odstartují Brňané na hřišti Olomouce finálovou skupinu. "Těšíme se hodně, na začátku máme atraktivní zápasy, doma hostíme Spartu. Ti soupeři většinou nasazují i hráče z ligových mužstev. Co jsem se díval třeba na tu Spartu, hrává tam Vácha, Plavšić... Budeme se snažit, abychom to zvládli co nejlépe, protože právě start je hodně důležitý a napoví, co dál."

Záložník, který je ve Zbrojovce od svých pěti let, si přitom ještě pamatuje na sezónu, v níž Brňané juniorský titul dobyli. "Byli jsme se tehdy podívat na Srbské na poslední zápas s Teplicemi, kde se titul potvrdil. Pamatuju si na to dobře. Teď se pokusíme zvládnout každý zápas a uvidíme. Měli jsme slušné výsledky, na jaře jsme neprohráli a navíc i hra, kterou jsme předváděli, měla nějakou tvář," přemítá Moučka.

V minulé sezóně juniorka svou skupinu ovládla, tehdy šlo ale jen o bitvu v nadstavbě B. "Naskočil jsem do několika zápasů, ale víc času jsem strávil v dorostu, kde jsme do posledního kola bojovali o titul," vzpomíná Moučka, který v oné honbě se Spartou a Olomoucí přispěl týmu sedmi góly a třinácti nahrávkami. Letos zatím zaknihoval tři trefy a čtyři nahrávky, k tomu již výše zmíněnou bilanci 1+1 v prvním mužstvu. A už tuší, že to nebude zadarmo. "Po zápase mi kluci říkali, že i gól v přípravě bude něco stát, když je první. Tak s tím raději dopředu počítám," směje se.

další články

Zbrojovácké pokec - třetí díl zbrojováckého podcastu!
Ostatní
25.09.2020 | Martin Lísal

Zbrojovácké pokec - třetí díl zbrojováckého podcastu!

B r n o - Přichází třetí díl Zbrojováckého pokecu - pravidelného podcastu o dění v klubu! Petr...
K dalšímu utkání míří Zbrojováci do Plzně
A-tým
25.09.2020 | Martin Lísal

K dalšímu utkání míří Zbrojováci do Plzně

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky se v neděli vydají sehrát druhý venkovní duel v sezóně. A čeká je...
STUDIO FLINTA: Dalším hostem bude Jindřich Svoboda!
Ostatní
25.09.2020 | Martin Lísal

STUDIO FLINTA: Dalším hostem bude Jindřich Svoboda!

B r n o - Letos uplynulo čtyřicet let od olympijského triumfu československých fotbalistů. Zlato...