VIDEO: Tomáš Pilík po utkání s Plzní

VIDEO: Tomáš Pilík po utkání s Plzní

B r n o - Brňané proti Plzni bojovali statečně, na tři obdržené góly v prvním poločase ale odpověděli jen jednou. Nic na tom nedokázal změnit ani Tomáš Pilík, který nastoupil v základní sestavě poprvé od února.

„V prvních dvaceti minutách jsme je několikrát zaskočili, ale Plzeň má zkušené mužstvo a povolí soupeřům jen málo šancí. Takže pokud chcete pomýšlet na body, je třeba jich využít. My pak dostali góly ze situací,na které jsme se připravovali celý týden," mrzelo Pilíka po utkání.

Klíčové byly zejména dva zásahy v rozmezí šesti minut, pro již tak zjitřenou psychiku Brňanů to byla těžká rána. "Ve vápně jsme neobsadili všechny hráče a tak naopak Plzeň potrestala nás. Pokud dostaneme tři góly, těžko se můžeme bavit o tom, že bychom nějakým způsobem bodovali,“ pokračoval Tomáš.

V druhé půli snížil krásnou brankou Ashiru, do konce utkání ale tou dobou už zbývalo jen deset minut. Dle Pilíka pak takový gól znamená jen protrhnutí gólového půstu ve statistických zápisech. „Nic to neřeší, musíme zkrátka bojovat dál. Šanci na udržení stále máme. Poztráceli jsme hodně bodů doma, tak je nyní chceme nahnat venku. Stačí dva tři dobré výsledky po sobě a můžeme mít hlavy zase nahoře. Je to samozřejmě těžké, když body nepřibývají a zápasy ubývají,“ zakončil Pilík.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Na závěr přípravy prohra v Púchově
A-tým
13.07.2024 | Martin Lísal

Na závěr přípravy prohra v Púchově

P ú c h o v - Poslední přípravné utkání fotbalistům Zbrojovky nevyšlo. V Púchově prohrávali už po...
Béčko na úvod přípravy porazilo rezervu Zlína
B-tým
13.07.2024 | Martin Lísal

Béčko na úvod přípravy porazilo rezervu Zlína

V r š a v a - Fotbalisté brněnského "béčka" vstoupili do letní přípravy vítězně. Na hřišti rezervy...
PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov
A-tým
12.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov

B r n o – V sobotu sehrají Zbrojováci závěrečný přípravný zápas před startem nové sezóny. V sobotu...