VIDEO: Trenér Klusáček po utkání s Chrudimí

VIDEO: Trenér Klusáček po utkání s Chrudimí

B r n o – V tomto týdnu si Zbrojováci mohou odškrtnout splnění obou cílů. Po pohárové výhře 4:1 přidali i vítězství s Chrudimí, nakonec ve stejném poměru. Spokojený tak mohl být i trenér Klusáček, byť ve výkonu viděl stále řadu rezerv.

„Dnes nám oproti minulým zápasům vyšel vstup, dostali jsme se do dvoubrankového vedení, což nám umožnilo relativně kontrolovat hru. Trochu nám ještě chyběl klid na to obehrání, Chrudim musela hrát na riziko, což se projevilo v závěru, kdy jsme vedení navýšili. Vítězství si cením, to dnes pro nás bylo primární, ale co se týče herního výkonu, je tam pořád spousta rezerv. Pracujeme na tom a věřím, že se to bude s každým zápasem zlepšovat,“ hodnotil kouč na pozápasové tiskovce.

I za stavu 2:0 bylo znát, že psychika týmu je pořád křehčí, než by si trenéři přáli. „Na některých hráčích to bylo hodně vidět, byli pořád nervózní. Budu věřit, že i v tomto směru nám výhra pomůže, chytneme zdravé sebevědomí. Ne přehnané, protože je to zatím jeden zápas a ještě jich zbývá hodně. Navíc nás trochu mrzí inkasovaný gól, který byl hloupý. Je to škoda, chtěli jsme hrát vzadu na nulu.“

Klíčem k úspěchu dnes byl pochopitelně především Jakub Řezníček. „Využili jsme jeho obrovskou sílu ve vápně zády k bráně, dneska mu to vyšlo. V předfinální fázi jsme občas nějakou akci trochu uspěchali, hodně míčů jsme vyhodili, když jsme chtěli hrát rychle za obranu. Ve druhé půli jsme šli trochu do rizika při střídání, věděli jsme, že posledních dvacet minut už nebudeme mít možnost střídat. Na druhou stranu jsem věřil, že rychlí hráči nám směrem do koncovky pomůžou, což se potvrdilo,“ zmínil Klusáček trio Hladík, Alli, Gaszczyk.

První jmenovaný si připsal dvě asistence, hodně vidět byl tradičně i Alli. „Dnes jsem přemýšlel i nad tím, že by byl v základní sestavě,“ prozradil kouč. Do té nakonec poslal uzdraveného Šurala. „Toho jsme potřebovali, Kuba týmu dodá energii. Ještě nemá úplně dotrénováno, bylo to znát. Věřím, že kondici bude v zápasech postupně získávat.“

Mimo nominaci se tak ocitl Martin Toml, který by měl nastoupit zítra za béčko. A záhy po zahájení musel bohužel střídat Josef Koželuh. „Kromě toho, že se pořád sehráváme, nám do toho vstupujou zranění, což není příjemné a dnešek to ovlivnilo minimálně z hlediska pauz a střídání. Na přesnou diagnózu je ještě brzy,“ uvedl Klusáček, který navíc postrádá i Nového. Toho do hry nepustily problémy s kolenem.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Začínáme v Jihlavě
A-tým
20.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Začínáme v Jihlavě

B r n o - Nová sezóna startuje! Prmeiéra nás čeká na hřišti Jihlavy, zápas uzavírá program úvodního...
Béčko nadále stoprocentní, porazilo Bohunice
B-tým
20.07.2024 | Martin Lísal

Béčko nadále stoprocentní, porazilo Bohunice

B r n o - Brněnská rezerva zůstává v přípravě na novou sezónu i nadále stoprocentní. Ve třetím...
Jsem rád, že taková nabídka přišla, hlásí Kubr
A-tým
19.07.2024 | Martin Lísal

Jsem rád, že taková nabídka přišla, hlásí Kubr

B r n o - Je mu sice teprve dvacet let, jehoživotopis je nicméně poměrně pestrý. Lucas Kubr se dnes...