VIDEO: Trenér Kříž po utkání se Žižkovem

VIDEO: Trenér Kříž po utkání se Žižkovem

B r n o – Zbrojováci dnes přivítali Žižkov s jasným cílem – navázat na výhru v Příbrami a vylepšit si pozici v tabulce. Stal se nicméně opak, všechny body si domů vezli hosté a Zbrojováci vyšli podruhé za sebou doma střelecky i bodově naprázdno.

„Hodnocení je jednoduché, prohráli jsme, jsme naštvaní. Nevstoupili jsme do zápasu dobře a do desáté minuty měl Žižkov dvě situace, které mohly skončit v naší bráně. Pak jsme začali hrát, chtěli jsme držet balon a dostávat se postupně do přečíslení, vytvořit dobré prostory, abychom se dostali do zakončení. To se celkem dařilo, nicméně jsme sterilní, nedali jsme gól, i když šance byly. Pak bohužel po naší standardce jsme neuhráli odražený balon a po protiútoku přišel gól, nebyli jsme v dobrém postavení. Pak už jsme hráli vabank,“ hodnotil utkání trenér Kříž.

Utkání v mnohém připomínalo předcházející domácí duel s Opavou. Nadějné možnosti často neskončily ani střelou na bránu, případně soupeř střelecký pokus zblokoval. „Pak už je to často křeč, šance jsou, ale je to zakleté a místo abychom soupeře alespoň udrželi pod sebou, ještě inkasujeme. Jak říkám, jsme naštvaní, osobně mne to neuvěřitelně štve, ale nikdo jiný nám nepomůže, musíme se z toho dostat sami,“ pokračoval Kříž.

Času na přemýšlení hráči a trenéři mnoho nemají, už v sobotu se vydají na hřiště Líšně. „Potřebujeme se nachystat, abychom ten zápas zvládli. Dnešní prohra je komplikace, kdybychom vyhráli, jsme z toho venku, ale jak už jsem říkal, ze situace si musíme pomoci sami. Všechno je to nějaké vyústění celé sezóny, honíme to, povedly se nám zápasy s Jihlavou a v Příbrami, ale dvakrát jsme to nezvládli doma, přitom doma se musí vyhrávat. Musíme tu sezónu nějak dohrát, aby se pak mohlo v těch dalších sezónách pracovat mnohem lépe, než v téhle,“ burcuje trenér.

Ten musel – ač nerad – sáhnout do vítězné sestavy. „Kuba Šural má zlomený nos, pro karty nehrál Hamza. Koželuh ještě nebyl stoprocentně fit, navíc Granečný předcházející zápasy před karetním trestem odehrál dobře, takže obrana byla jasná. Uvidíme, jak se do soboty dáme dohromady,“ doplnil Kříž.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Na závěr přípravy prohra v Púchově
A-tým
13.07.2024 | Martin Lísal

Na závěr přípravy prohra v Púchově

P ú c h o v - Poslední přípravné utkání fotbalistům Zbrojovky nevyšlo. V Púchově prohrávali už po...
Béčko na úvod přípravy porazilo rezervu Zlína
B-tým
13.07.2024 | Martin Lísal

Béčko na úvod přípravy porazilo rezervu Zlína

V r š a v a - Fotbalisté brněnského "béčka" vstoupili do letní přípravy vítězně. Na hřišti rezervy...
PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov
A-tým
12.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov

B r n o – V sobotu sehrají Zbrojováci závěrečný přípravný zápas před startem nové sezóny. V sobotu...