VIDEO: Trenér Pivarník po utkání s Plzní

VIDEO: Trenér Pivarník po utkání s Plzní

B r n o - Pět kol před koncem je situace Zbrojovky zase o něco složitější - po prohře s Plzní a v souběhu s ostatními výsledky ztrácí Brňané na záchranu pět bodů. "Plzeň byla zranitelná, ale své možnosti jsme nevyužili a naopak lacině inkasovali," shrnul průběh utkání kouč Pivarník na pozápasové tiskovce.

Zbrojovka začala těžký zápas nadějně, zlomil jí ale první gól. "Do utkání jsme vstoupili dobře - chtěli jsme hrát, byli aktivní. Bohužel nám dnes obranná čtyřka nezahrála tak, jak by měla, inkasovali jsme tři nesmírně laciné branky. Při první jsme propadli, druhému předcházelo podběhnutí Lutonského, který neodhadl balon. Po pauze jsme chtěli být nadále aktivní a vstřelit kontaktní gól, místo toho jsme po pár minutách znovu inkasovali. Takový zápas se pak těžko otáčí proti komukoliv, natož proti Plzni," komentoval Pivarník.

Zbrojovka nakonec vsítila jen jediný gól. Byť i ten může mít po pětizápasovém půstu svou cenu, zejména po psychické stránce. Nigerijský dravec Ashiru vstřelil svůj první gól v lize. "Jsem rád za Ashirua, jeho výkon byl výborný. Věděli jsme, že má potenciál, který neuměl tolik prodat, hodně jsme na něm pracovali. Může to být pozitivum. To stejné Acosta, na druhou stranu někteří hráči dobrý výkon nepodali. A opakuji, že pokud v takovém zápase nepodají nadstandardní výkon všichni hráči, můžeme jen stěží uspět."

Totéž pak platilo o proměňování možností, které si Brno vytvořilo. "Plzeň byla zranitelná, ale my ty možnosti nevyužili. Ať už po Acostově přihrávce pod sebe, nebo při akci Pilíka, který místo přihrávky Ashiruovi šel do středu a balon ztratil. Někdy jsme zvolili špatné řešení, zatímco Plzeň jako nesmírně kvalitní mužstvo volila správně a dala branky," pokračoval kouč.

Situace v tabulce nyní hovoří jasně. Pokud Zbrojovka nezvládne páteční utkání na Dukle, odsune se naděje na záchranu do roviny bláznivých teorií. "Nemůžeme si nic nalhávat, tak to je. Pokud chceme mít šanci o záchranu hrát do posledního kola, musíme v tom utkání uspět. Nemá cenu řešit nějaké ostatní výsledky, ty mají roli pouze v případě, pokud my budeme bodovat. Máme nějakou hranici, které chceme dosáhnout, a pokud budeme získávat body, můžeme se zaobírat i dalšími výsledky," reagoval Pivarník na doplňující dotaz, co říká na zbylé zápasy kola.

Jisté je, že na Dukle nepomůže Zbrojovce kapitán Melichárek, který viděl čtvrtou žlutou kartu. "Ani nevím, za co přesně ji dostal. Je to zvláštní, že když chce kapitán něco říci rozhodčímu, dostane za to automaticky žlutou, ale nemá to smysl rozebírat. Pavel Halouska je kvalitní gólman, který čeká na svou šanci. Chytat bude on," uzavřel Pivarník.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Na závěr přípravy prohra v Púchově
A-tým
13.07.2024 | Martin Lísal

Na závěr přípravy prohra v Púchově

P ú c h o v - Poslední přípravné utkání fotbalistům Zbrojovky nevyšlo. V Púchově prohrávali už po...
Béčko na úvod přípravy porazilo rezervu Zlína
B-tým
13.07.2024 | Martin Lísal

Béčko na úvod přípravy porazilo rezervu Zlína

V r š a v a - Fotbalisté brněnského "béčka" vstoupili do letní přípravy vítězně. Na hřišti rezervy...
PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov
A-tým
12.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov

B r n o – V sobotu sehrají Zbrojováci závěrečný přípravný zápas před startem nové sezóny. V sobotu...