VIDEO: Trenér Polách po utkání s Líšní

VIDEO: Trenér Polách po utkání s Líšní

B r n o – Po více než měsíci se Zbrojováci zase radovali z výhry, když doma porazili Líšeň 3:0. Výsledek zároveň znamenal vítěznou premiéru pro novopečeného trenéra Tomáše Polácha.

„Ulevilo se nám všem, protože jsme prožívali těžké období. Věřím, že to je první záchytný bod a budeme pokračovat dál, protože jednou výhrou se nic nemění. Musíme zvládnout další dvě utkání. Dnešní výhry si hodně vážím, nerodila se lehce. Musím ocenit hru Líšně, byla zdatným protivníkem a výsledek je pro ni svým způsobem krutý,“ pochválil Polách sportovně soupeře.

Pak už přešel k hodnocení utkání. „Vstoupili jsme do něj vlažně. S nadšením, ale vlažně. Dlouho nám trvalo otáčení těžiště hry, nedostávali jsme se do nebezpečných situací. Postupem času jsme ale byli v kombinaci lepší, hodně nám pomohl první gól po krásné akci. V kabině jsme si k tomu řekli pár slov, na čem pracovat, aby druhý poločas byl lepší. Trpělivě jsme čekali na situaci, která utkání rozhodla, podařilo se nám odskočit a zvítězit.“

Příčin pozvolného startu bylo dle Polácha víc. „Byl těžší terén, Líšeň hrála výborně v bloku. Věděli jsme, že bude nepříjemné se k nim dostávat, ale dlouho nám trvalo otočit hru a při vhodně nachystaných situacích jsme tím dali soupeři možnost se přesunout, pak to bylo těžké. Postupem času jsme v přechodu byli rychlejší a kvalitnější, hodně nám pomohli i střídající hráči,“ chválil trenér Kronuse, Smejkala, Potočného a Hellebranda.

V sestavě se po delší pauze objevil Jiří Texl, poprvé od začátku letos hrál Ondra Pachlopník. „Na něm jsme viděli v týdnu obrovskou chuť, dlouho nehrál. Vsadili jsme taky na to, že je Brňák, měl obrovskou motivaci. Postupem času mu s ohledem na dlouhou pauzu došel dech, ale měl výborné věci. Hodně nám pomohl Jirka Texl, zvládl celý zápas v tempu, i když moc netrénoval. Je pro nás důležitý v rozehrávce. A výborný výkon podal Jirka Hamza, nenápadný ve středu pole, ale věci řešil správně. Mladí kluci se od zkušených mohou hodně učit, je jen potřeba, aby na tréninku i v utkání věci řešili správně,“ chválil Polách.

Ten na sobě během utkání často dával znát emoce. „Mám to tak, že zápasy prožívám, možná se to postupem času trochu uklidní. Mám rád, když se něco děje, některé pasáže byly vlažnější, ale střídající hráči do toho vnesli novou energii a povedlo se nám rozhodnout. Vysněným výsledkem byla výhra, to se podařilo. Je už jedno, jestli o gól nebo o tři, i když je samozřejmě lepší dohrávat ve větším klidu. Jsem rád hlavně za kluky, viděl jsem na nich odhodlání to urvat a předvést fanouškům, kteří fandili celý zápas, lepší fotbal než doteď.“

Co bylo hlavní změnou, kterou trenérský tým po změně učinil? „Chtěli jsme být daleko poctivější do defenzivy, okamžitě po ztrátě přepínat, správně reagovat. Až na pár situací jsme v tom byli poctivní a vrátilo se nám to v podobě výsledku. Měl jsem výhodu, že kluky znám, ne jako nový trenér, který přijde do nového prostředí. Hráči to pochopili, lepšíme se a věřím, že to bude pokračovat. Ve výkonu totiž byly rezervy a můžeme určitě hrát lépe. Teď nás čekají ještě dva zápasy, nebudou jednoduché, ale ideálním cílem v nich je šest bodů,“ zmínil Polách závěr podzimu v Kroměříži a se Sigmou B.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Začínáme v Jihlavě
A-tým
20.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Začínáme v Jihlavě

B r n o - Nová sezóna startuje! Prmeiéra nás čeká na hřišti Jihlavy, zápas uzavírá program úvodního...
Béčko nadále stoprocentní, porazilo Bohunice
B-tým
20.07.2024 | Martin Lísal

Béčko nadále stoprocentní, porazilo Bohunice

B r n o - Brněnská rezerva zůstává v přípravě na novou sezónu i nadále stoprocentní. Ve třetím...
Jsem rád, že taková nabídka přišla, hlásí Kubr
A-tým
19.07.2024 | Martin Lísal

Jsem rád, že taková nabídka přišla, hlásí Kubr

B r n o - Je mu sice teprve dvacet let, jehoživotopis je nicméně poměrně pestrý. Lucas Kubr se dnes...