VIDEO: Trenér Polách po utkání s Táborskem

VIDEO: Trenér Polách po utkání s Táborskem

B r n o – Fotbalisté Zbrojovky nedokázali ani ve druhém jarním utkání zvítězit. Po přestřelce na Dukle uhráli další remízu, tentokrát ovšem bezbrankovou. Pozápasové hodnocení trenéra Polácha se tak neslo v neveselém duchu.

„Utkání se nám nepovedlo. Chtěli jsme dostat soupeře kvalitnější hrou pod tlak, to se nám nepodařilo. Táborsko hrálo výborný zápas, ne nadarmo jsou třetí a mají nejméně obdržených branek, defenziva jim pracuje výborně a nám se dnes nedařilo je překonat. Kromě několika individuálních akcí a součinností dvou hráčů jsme se prakticky nedostali pořádně do šance, chyběla tomu spousta věcí,“ štvalo trenéra po utkání.

„Měli jsme několik způsobů, jak překonat obranu soupeře, ale byli jsme extra nepřesní a volili jsme špatné, někdy až nesmyslné řešení herních situací. Neodehráli jsme dnes zkrátka dobré utkání. Byl to obrovský rozdíl proti našemu výkonu na Dukle, chyběl nám větší pohyb, reakce po ztrátě míče, hodně jsme ustupovali. Hrálo se spíš mezi šestnáctkami, mrzí nás hlavně to, že jsme si ty situace nedokázali lépe připravit. V tom jsme dnes dobří nebyli,“ pokračoval Polách.

Ztracené body mrzí tím spíš, že vedoucí Vyškov i podruhé zaváhal a na jaře zatím získal jen bod. „Chtěli jsme stoprocentně víc. Říkám klukům, že se nemůžeme dívat na ostatní, ale sami na sebe, měli jsme ale možnost získat šest bodů a máme jen dva, což je ztráta,“ uvědomuje si kouč.

Na vývoj hry reagovali trenéři poločasovým střídáním, kdy šel do hry poprvé po zranění Jiří Texl. „Minulý týden hrál za béčko, v týdnu s námi trénoval, slibovali jsme si větší kreativitu, sehrání situací kolem šestnáctky. Bohužel to ale bylo hodně do stoje, ale nejen od něj, od nás všech. Chyběl nám moment překvapení, bylo toho od nás strašně málo.“

Změn v sestavě bylo ostatně více než dost. „V týdnu nám vypadli tři hráči. Adam Kronus, problémy měl Lukáš Endl, teplotu má Hellebrand. Vrátil se nám Řezňa, v první půli měl dvě šance, ve druhé si pak právě po spolupráci s Jirkou Texlem vytvořil další. Možná něco řešil moc unáhleně, ale dnes jsme nehráli dobře jako tým, to nebylo o Kubovi nebo o jednotlivcích.“

Od začátku hrál také Falette. „Má toho spoustu odkopáno, což dokázal. Naskočil do toho dobře už na Dukle, i když v jiné pozici, ani dnes nebyl problém.“

A jak hodnotil kouč kulisy dnešního utkání? „Nepřísluší mi to hodnotit, my trenéři jsme tu od toho, abychom trénovali hráče, hráli dobrý fotbal a sbírali body. To se nám dnes nepodařilo. Mrzí nás to, každý tým si doma přeje, aby diváci podporovali a fandili, ale dnes to bylo zkrátka takhle. Je to nepříjemné, ale nemyslím si, že to sehrálo až tak velkou roli,“ uzavřel Polách.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Na závěr přípravy prohra v Púchově
A-tým
13.07.2024 | Martin Lísal

Na závěr přípravy prohra v Púchově

P ú c h o v - Poslední přípravné utkání fotbalistům Zbrojovky nevyšlo. V Púchově prohrávali už po...
Béčko na úvod přípravy porazilo rezervu Zlína
B-tým
13.07.2024 | Martin Lísal

Béčko na úvod přípravy porazilo rezervu Zlína

V r š a v a - Fotbalisté brněnského "béčka" vstoupili do letní přípravy vítězně. Na hřišti rezervy...
PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov
A-tým
12.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov

B r n o – V sobotu sehrají Zbrojováci závěrečný přípravný zápas před startem nové sezóny. V sobotu...