VIDEO: V posledním utkání FNL přivítáme v úterý Vlašim!

VIDEO: V posledním utkání FNL přivítáme v úterý Vlašim!

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky završí letošní atypický ročník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY domácím duelem s Vlašimí. Hraje se v úterý 14. července od 18 hodin, zápas přenáší Fortuna TV.

Zbrojovka už má před posledním duelem jistou druhou pozici, Vlašim je aktuálně desátá, má ovšem k dobru neodehraný zápas s Třincem a může tak pošilhávat po horní polovině tabulky. V sezóně už Vlašimští dokázali porazit Duklu či Žižkov a o dva body obrali v prvním kole také Zbrojovku.

I díky nezvyklé délce letošní sezóny od onoho zápasu uplynul takřka rok. Brňané v něm vedli, po obratu domácích nakonec srovnával Eismann. Totožný výsledek se urodil i v minulé sezóně, doma pak Zbrojovka Vlašimi dokonce podlehla a Středočeši tak jsou jediným týmem, který Brno v novodobé historii nedokázalo porazit (v ročníku 2011/12 skončily oba duely remízou).

"Máme jasný cíl, poděkovat naším fanouškům za skvělou podporu nejen na jaře a odměnit se jim vítězstvím," řekl před utkáním kouč Machálek, pro něhož je Vlašim jediným týmem, se kterým ještě na lavičce Zbrojovky nezměřil síly. "Ale hrál jsem proti nim ještě s Líšní," připomněl venkovní výhru.

Do posledního zápasu druholigové sezóny nemůže Machálek počítat se Šuralem, který byl v Prostějově vyloučen, v tréninku už je Fousek. "V kabině jsme si ukázali věci, které se nám v sobotu v Prostějově nelíbily. Ukázali jsme toho málo a nechtěli bychom se takhle prezentovat v posledním utkání sezóny. Ten dojem chceme napravit, zároveň je pro nás zápas určitou generálkou na baráž," věří Machálek ve sportovní završení celoroční snahy Zbrojovky.

Veškeré organizační informace k utkání a předprodej vstupenek najdete zde. Režim se od minulých zápasů nemění, zajištěno bude i občerstvení a využít můžete také služeb partnerské restaurace U Hřebíčků (Riegrova 18). Vstupenky, které se neprodají v předprodeji (zhruba 500 kusů), budou k dispozici od 16 hodin na pokladně č. 1.

S ohledem na fakt, že na Srbské přecházíme na nový systém čteček, prosíme fanoušky, aby přišli (pokud je to možné) s dostatečným předstihem. Je možné, že těsně před utkáním se u jednotlivých vstupů budou tvořit fronty. Děkujeme za pochopení.

Tak v úterý na Srbské! Přijďte a staňte se dvanáctým hráčem!

Stručný profil soupeře

Posledním domácím soupeřem Zbrojovky je tým zpod bájné hory Blaník. Vlašimský fotbalový klub vznikl v roce 1922, po anabázích v nižších soutěžích hraje od roku 2009 druhou nejvyšší tuzemskou soutěž. V letech 2016 až 2018 skončila Vlašim vždy v horní polovině tabulky, jednou dokonce byla čtvrtá. V minulém ročníku obsadila dvanáctou pozici.

Letos je případná horní polovina tabulky ještě ve hře. Vlašim je desátá, na osmou příčku ale ztrácí jen bod a k dobru má odložený duel s Třincem. To vše díky slušnému jaru, kdy se Vlašimští vyšvihli sedmi výhrami ze čtrnácté příčky, jen čtyři kluby jsou na jaře bodově úspěšnější – Zbrojovka, Pardubice, Dukla a Hradec Králové.

Nejvytíženějším hráčem Středočechů je letos obránce Petr Breda, který nechyběl v jediném utkání. Mezi opory tradičně patří zkušený záložník Janda, se šesti trefami je i nejlepším střelcem mužstva. O gól méně vstřelil Svoboda, čtyři trefy mají na kontě Januška s Fotrem (druhému jmenovanému ale skončila 30.6. smlouva a už není hráčem Vlašimi). Mezi tyčemi se poměrně rovnoměrně prostřídali Bačkovský a Řehák, oba vychytali po třech čistých kontech.

Z našeho týmu má s dresem Vlašimi zkušenost Lukáš Kryštůfek, který zde v roce 2013 hostoval z Jihlavy.

Vzájemná bilance v soutěžních zápasech: 5 zápasů (0 – 4 – 1), skóre 6:7

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Ladislav Janda (2 branky)

Prošli oběma kluby: Lukáš Kryštůfek.

Poslední vzájemný zápas: 19.7.2019, Vlašim – Zbrojovka 2:2. Branky: Svoboda, Janda - Šural, Eismann.

další články

V sobotu se představíme v Jihlavě
A-tým
07.08.2020 | Martin Lísal

V sobotu se představíme v Jihlavě

B r n o - Náročný týden plný dřiny zakončí Brňané třetím přípravným utkáním, v sobotu od 11 hodin...
Béčko čeká první soutěžní zápas na hřišti Břeclavi
B-tým
07.08.2020 | Martin Lísal

Béčko čeká první soutěžní zápas na hřišti Břeclavi

B r n o - Fotbalisté brněnské rezervy se jako první náš tým pustí do soutěžních bojů. V sobotu je v...
Ostatní
07.08.2020 | Martin Lísal

"Kotel" se přesunuje do sektoru M

B r n o – Zástupci klubu včera v podvečerních hodinách absolvovali finální schůzku s představiteli...