VIDEO: Zbrojovka hostí v pátek Vyšehrad!

VIDEO: Zbrojovka hostí v pátek Vyšehrad!

B r n o - Na Zbrojováky čekají dva domácí zápasy v řadě. Prvním naším soupeřem bude v pátek 1. listopadu Vyšehrad. Druholigový nováček změří s Brnem síly poprvé v historii, výkop utkání je tradičně v 19 hodin.

Vyšehrad se do druhé ligy vrátil po třech letech a zatím prožívá výrazně lepší sezónu než tehdy. V ročníku 2015/16 nastřádal 20 bodů, přičemž aktuálně už jich má na kontě 14. Silní jsou Vyšehradští zejména doma, kde čtyřikrát zvítězili a dokázali remizovat s Jihlavou; venku zatím brali bod za remízu v Líšni.

Na stránkách zápasového bulletinu, který pro tuto sezónu vydáváme v inovovaném formátu, najdete kromě jiného i jinde nepublikovaný rozhovor s Jakubem Černínem. A součástí bulletinu bude samozřejmě i spousta dalšího čtení a fotek. Jeho cena je 10 korun (pro permanentkáře je zdarma, stejně jako pro majitele aplikace, kde se objeví již hodinu před výkopem).

Pro letošní sezónu klub připravil novinku, která by měla zlepšit úroveň občerstvení na zápasech. Jedná se o takzvanou Pivní zónu, nalézající se za krytou západní tribunou. Její součástí bude pouze a jen točené pivo.

Další novinkou je obnovení dětského koutku (sektor U) s obsluhou a hlídáním. Jeho součástí je třeba skákací hrad, branky na fotbal, stolky na malování a neschází samozřejmě speciální občerstvení pro děti.

Ještě před výkopem můžete využít služeb blízké Restaurace U Hřebíčků (Riegrova 18), která v pátek otevře v 11:00. Před vstupem na západní tribunu najdete jako obvykle i mobilní stánek s občerstvením.

Také letos je pro diváky na Srbské nachystána poločasová soutěž v přesnosti střelby. Jejím hlavním partnerem je společnost Pohanka & Co. – hodinky a klenoty, která do soutěže věnuje jako hlavní cenu luxusní pánské hodinky značky Christian Paul. Ani zbylí soutěžící ale nepřijdou zkrátka - čekají na ně vouchery na zboží od firmy NIKE a další ceny.

Tak tedy v pátek na Srbské. Vzhůru Brno!

Stručný profil soupeře

„Šemíci“, jak se zdejšímu klubu poměrně logicky přezdívá, mají pestrou historii. Fotbal se na Vyšehradě hraje od roku 1907, po několika epizodách v ČFL se tým probojoval až do druhé ligy. S dvaceti body po roce sestoupil, za další tři roky si ovšem postup zopakoval a mezitím se stihl zapsat do podvědomí veřejnosti snad ještě výrazněji, než na zelených pažitech – a sice účinkováním ve stejnojmenném seriálu.

Vše zatím vygradovalo v letošním ročníku, kdy se představitel hlavního hrdiny Lavického Jakub Štáfek oblékl do vyšehradského dresu a naskočil do pohárového duelu proti Slavii. Tento zápas byl sám o sobě jedním z vrcholů prozatímní částí sezóny pro vyšehradský oddíl, a je jen škoda, že jej hráči modrobílého týmu nemohli sehrát doma ani v Edenu.

V samotné FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE se Vyšehrad zatím drží poměrně daleko od sestupových bod. Dvakrát po sobě doma zvítězil a na patnáctou pozici má aktuálně šestibodový náskok. Celkem Vyšehradští zaknihovali čtyři výhry (s Ústím, Sokolovem, Varnsdorfem a Vlašimí), remizovali v Líšni a o body obrali také Jihlavu (1:1).

Hned šest z celkových osmnácti branek vstřelil devatenáctiletý talent Tomáš Čvančara, hostující v klubu z Jablonce. Stačilo mu k tomu pouhých sedm utkání – v minulém utkání proti Vlašimi se vrátil na deset minut po dlouhém zranění a hned rozhodl o důležité výhře. Čtyři branky má na svědomí o šest let starší Miroslav Verner a třikrát se trefil zkušený Nitrianský.

Na soupisce Vyšehradu najdeme i další ligou protřelá jména – Ondřej Švejdík nebo Tomáš Jablonský, kterého si fanoušci ještě pamatují z působení ve Zbrojovce.

Vzájemná bilance v soutěžních zápasech: Oba soupeři se dosud neutkali.

další články

Zemřel Jozef Obert
A-tým
20.10.2020 | Klub

Zemřel Jozef Obert

Náš klub zastihla smutná zpráva. Na sklonku minulého týdne zemřel ve věku 82 let někdejší...
Trenér Machálek: Jsme rádi, že můžeme trénovat kompletní
A-tým
19.10.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek: Jsme rádi, že můžeme trénovat...

B r n o - Za normálních okolností by se Zbrojováci po výjezdu do Jablonce chystali na domácí bitvu...
Aktualizovaný tréninkový režim Zbrojovky
Ostatní
17.10.2020 | Martin Lísal

Aktualizovaný tréninkový režim Zbrojovky

B r n o - S ohledem na platná nařízení vlády docházelo v průběhu týdne k dalším změnám v...