VIDEO: Zbrojovka opět pomáhala darovat krev!

VIDEO: Zbrojovka opět pomáhala darovat krev!

B r n o - A zase na krev! V úterý 21. března absolvovali Zbrojováci další díl úspěšného seriálu Daruj krev se Zbrojovkou. Tentokrát lákali k darování i hráče z dalších jihomoravských klubů. První jarní den jsme nemohli strávit lépe!

První skupinka Zbrojováků nastoupila do služby v osm hodin ráno. Rozdělili si úkoly - někdo pracoval v šatně, jiný pomáhal s administrativou. Jen masér Jirka Bílý měl jiné povinnosti - stejně jako při minulé akci patřil k dárcům. Tehdy byl ještě masérem u juniorky, nyní už "povýšil" k áčku. "Daruju už počtvrté, takže žádný problém by nastat neměl a lékařský zákrok snad potřebovat nebudu," smál se.

Spolu s ním absolvoval kolotoč nezbytných procesů i Dan Břežný. Ten je trenérem u juniorky, do nemocnice se ovšem vybavil šálou Bosonoh, za které hrává. "Taky nedaruju poprvé, byl jsem už víckrát. Tentokrát jsme využil možnosti zlákat i někoho dalšího z klubu," povídal, zatímco po jeho boku vyplňoval papíry spoluhráč Jakub Machát.

Postupně dorazili také borci z Blanska - Jan Minx, David Juran a Petr Gromský. Přivítal je Petr Švancara, jejich bývalý spoluhráč a duchovní otec celé myšlenky. "Jsem celkem nervózní, daruju poprvé. Ale vzhledem k tomu, že mi doktorka chválila krev, to snad bude dobré," smál se Gromský těsně před odběrem. A dobré to nakonec samozřejmě bylo.

Blanenští fotbalisté se na odběr vybavili dresy, stejně jako část týmu Tatranu Bohunice, další účastníci odběru. A dres - tentokrát ten zbrojovácký - symbolicky oblékla také primářka Transfuzního a tkáňového oddělení, MUDr. Hana Lejdarová. "My jsme nadšení, protože spolupráce se Zbrojovkou už má tradici, to se nemusíme bát říct. Je na co navazovat, zkušenosti jsou z obou stran pozitivní. Díky tomu, že k nám docházíte s fotbalisty, členy klubu i fanoušky, můžeme pravidelně rozšiřovat náš registr dárců. A to je to, oč oběma stranám jde," prohlásila primářka.

MUDr. Lejdarová: U nás vyhráváte pořád

V deset hodin dopoledne došlo k výměně směn, na oddělení dorazila zkušenější část týmu. Třeba Zavoš s Řezňou zkrátili dlouhou chvíli triu dárců z Blanska. Šum na oddělení postupně utichal, byl už tedy čas spřádat plány na další pokračování akce. V jakém formátu to tentokrát bude, to se teprve uvidí, dáme o tom vědět včas. "Slyšela jsem, že Zbrojovka teď často remizuje. Já to vidím tak, že u nás každopádně vyhráváte," usmála se Lejdarová.

Před polednem pak oddělení opustili poslední dárci, stejně jako Zbrojováci. Náš dárcovský den byl u konce. "Chtěl bych poděkovat nejenom hráčům prvního mužstva, kteří se zúčastnili a pomáhali dárcům, aby se cítili lépe, ale i samotným hráčům z dalších klubů, kteří se dostavili. Všem velký dík, děkujeme i personálu a doufáme, že takovýchto akcí bude přibývat," zakončil Švancara.

Pokud vás myšlenka darovat krev zaujala, nemusíte čekat na další pokračování naší akce, na Transfuzním a tkáňovém oddělení vás přivítají kdykoliv. Tahle pomoc nestojí nic a hodí se v každé době!

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 21. do 27. září
Ostatní
21.09.2020 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 21. do 27. září

B r n o - V nadcházejícím týdnu se první tým i rezerva představí na hřištích soupeřů. Domácí zápasy...
VIDEO: Jan Sedlák po utkání s Olomoucí
A-tým
20.09.2020 | Daniel Kinc, Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas.

VIDEO: Jan Sedlák po utkání s Olomoucí

B r n o - Místo bodů do tabulky zatím Zbrojovka na podzim sčítá spíše absence. Proti Olomouci...
VIDEO: Trenér Machálek po utkání s Olomoucí
A-tým
20.09.2020 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Machálek po utkání s Olomoucí

B r n o – Fotbalisté Zbrojovky nedokázali ani na čtvrtý pokus v letošní sezóně urvat vítězství....