úterý 7.5.2019

2 Zbrojovka Brno
0 Hradec Králové
27.kolo

sobota 11.5.2019

2 Vítkovice
4 Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 18.5.2019

5 Zbrojovka Brno
0 Třinec
29.kolo

sobota 25.5., 15:00

Jihlava
Zbrojovka Brno
30.kolo

středa 29.5., 18:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
???
Baráž

neděle 2.6., 18:30

???
Zbrojovka Brno
Baráž

Zbrojovka má svoji kvalitu, jen to musí prodat v utkání, ví nová posila do obrany

Zbrojovka má svoji kvalitu, jen to musí prodat v utkání, ví nová posila do obrany

Na tréninku zapadl, jako by ve Zbrojovce hrál celou sezonu, možná i déle. Ve 33 letech je ale PAVEL KOŠŤÁL služebně nejmladším členem výběru trenéra Václava Kotala.

01.10.2013 | Jan Hrabálek

 

V Brně se objevil na testování už v minulém týdnu, trenéři si jej vyhlédli pro jeho zkušenost, postavu a herní kvalitu, kterou prokazoval zejména v Liberci a naposledy v Hanse Rostock. „Tam jsem taky odehrál svůj poslední zápas, ale to už je tak dvanáct měsíců,“ lovil v paměti po úterním dopoledním tréninku. V rostockém dresu si ale přivodil zlomeninu zánártní kůstky, které jej vyřadila na dlouho z fotbalového procesu. „Půl roku jsem se léčil v Německu a pak už jsem odjel domů,“ říká o roční pauze. Nyní už ale přes dva měsíce trénuje a je po zdravotní přestávce připraven naskočit do hry.

V Brně se totiž dohodl na kontraktu do 30. června 2014. Tak rád by už nastoupil a konečně si kopl do míče i v utkání. Ale zatím nemůže. „Z Německa ještě nedorazila transferkarta,“ ukazuje jednoznačně na důvod dosavadní herní absence v brněnském dresu. „Čekám, až ji Němci uvolní, pak se snad dočkám,“ tvrdí. Možná to bude už ve čtvrtek, kdy hraje juniorka další kolo své soutěže (v 15 hodin hostí na Srbské Jihlavu) a Košťál by si mohl zkusit naostro aspoň jeden poločas.

Za áčko by pak Pavel Košťál mohl teoreticky nastoupit v sobotním pohárovém utkání na Žižkově, ale vše samozřejmě záleží na oné transferkartě. „Zbrojovku jsem nijak extra nesledoval, vím jak si stála a stojí, ale nic víc,“ shrnul své poznatky o Brnu z doby, než přišel na Srbskou. Na pomoc při „studiu“ si pak mohl přizvat Tomáše Frejlacha, kterého zná ze svého libereckého působení. „Teď jsem mančaft poznal už konečně líp, má svoji kvalitu, jen se to musí prodat na hřišti. Věřím, že to půjde,“ zakončil krátké povídání Pavel Košťál.

 

Aktuality

14.5.2019

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop je v úterý 14. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

8.5.2019

Zbrojováci v reprezentaci

Hráči Zbrojovky David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U16 pro nadcházející Development Cup v Praze. Soupeři národního týmu jsou Spojené státy americké, Venezuela a Maďarsko. Martin Černý a Tomáš Osvald pak nastoupí v rámci výběru U14 ve dvou přípravných zápasech proti Nizozemsku.

15.4.2019

Adamec a Manuel v reprezentaci

Zbrojováci Radek Adamec a Timothy Manuel figurují v nominaci reprezentace U16 pro turnaj v Belgii. Národní tým se zde postupně utká s Dánskem, domácí Belgií a Švédskem.

27.3.2019

Lukáš Kos v reprezentaci

Zbrojovák Lukáš Kos byl nominován do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Irskem (2. a 4. dubna). Mezi náhradníky jsou Filip Hlucháň, František Kluska, Adam Ryška a Patrik Žourek.

10.3.2019

Juniorka v TCM

Pondělní utkání juniorky proti Sigmě Olomouc bude vinou nepříznivého počasí sehráno v areálu TCM Brněnské Ivanovice.

6.2.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 7. února z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

4.2.2019

Zraněný Pavlík

Dnešní vyšetření bohužel ukázalo, že obránce Petr Pavlík si v sobotním utkání v Jihlavě zlomil lýtkovou kost. Předpokládaná doba léčby je 6 týdnů.

31.1.2019

Jambor a Endl v reprezentaci

Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U16 pro turnaj ve Spojených arabských emirátech (6. až 15. února). Reprezentace se na turnaji postupně utká s Belgií, domácím výběrem a Kosovem.

30.1.2019

Jambor v Líšni

Devatenáctiletý záložník Dan Jambor se začal připravovat s Líšní. V týmu lídra MSFL dnes nastupuje k přípravnému utkání s Vrchovinou, v jednání je hostování do konce sezóny. Dan naskočil v letošní sezóně do sedmi ligových a tří pohárových zápasů, v pohárovém utkání na hřišti Žďáru vstřelil gól.

28.1.2019

Ševčík v reprezentaci

Zbrojovák Michal Ševčík byl nominován do reprezentace U17 pro nadcházející turnaj ve španělské La Manze (4. až 12. února).

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2019 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz