Zbrojovka smutní, ve věku 75 let zemřel pan Rostislav Václavíček

Zbrojovka smutní, ve věku 75 let zemřel pan Rostislav Václavíček

Jsou zprávy, kterým se mysl zdráhá uvěřit. V těchto dnech nás bohužel navždy opustila jedna z největších postav brněnské fotbalové historie. Kapitán mistrovské jedenáctky, olympijský vítěz a především vynikající člověk, pan Rostislav Václavíček. Mistře, nikdy nezapomeneme!

Rostislav Václavíček byl součástí Zbrojovky od října 1971. Je držitelem těžko překonatelného rekordu, když odehrál 280 prvoligových duelů v řadě bez přerušení. Nejprve v záloze, poté v obraně.

Součástí této obdivuhodné šňůry byla i mistrovská sezóna, na jejímž konci Václavíček jako kapitán pozvedl nad hlavu trofej pro nejlepší tým ligy. Poté skončili Brňané v lize i na druhé a třetí pozici. Se Zbrojovkou si vytáhlý obránce zahrál evropské poháry, včetně Poháru mistrů evropských zemí. I do čtyř velkých bitev vedl tým jako kapitán a Zbrojovka v soutěži zůstala neporažena. K tomu má ve sbírce trofejí také olympijské zlato z roku 1980.

V osmdesátých letech si Václavíček zahrál pod trenérem Masopustem v Belgii, po skončení kariéry působil jako trenér a funkcionář. V historii brněnské kopané zanechal opravdu nesmazatelnou stopu, nyní nás ale bohužel navždy opustil. Pane Václavíčku, odpočívejte v pokoji. Nikdy nezapomeneme...

další články

Na Spartu opět s Fanzónou!
A-tým
27.09.2022 | Klub

Na Spartu opět s Fanzónou!

B r n o - Také pro utkání se Spartou (8. října, výkop v 16 hodin) bude zřízena Fanzóna! Nacházet se...
U12: Zbrojovka si poradila se Žďárem
Mládež
25.09.2022 | Martin Lísal

U12: Zbrojovka si poradila se Žďárem

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U12) si v utkání se Žďárem s chutí zastříleli. Svému soupeři...
U13: Další výhra přišla se Žďárem
Mládež
25.09.2022 | Martin Lísal

U13: Další výhra přišla se Žďárem

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U13) zůstávají i po sedmém utkání sezóny stoprocentní. Na hřišti v...