Remízu s nováčkem z Karviné zařídil až v nastavení Lukáš Vraštil

Remízu s nováčkem z Karviné zařídil až v nastavení Lukáš Vraštil

Dlouho to vypadalo, že Zbrojovka vyjde ze souboje s Karvinou bez jediného bodu. Ve druhé minutě nastavení však rozhodl o dělbě bodů Lukáš Vraštil, jenž zamířil přesně po centru Pavla Zavadila a připsal si první ligovou branku v dresu Zbrojovky.

Trenér Habanec připravil oproti neúspěšnému duelu v Plzni dvě změny v sestavě. Jedna z nich byla vynucená, když zraněného Poláka vystřídal v sestavě Ladislav Krejčí. Na místo Jakuba Přichystala se pak posunul Alois Hyčka, jehož místo na pravé obraně přebral Jakub Šural.

Domácí vstoupili do zápasu lépe a v první desetiminutovce si vytvořili hned dvě velké šance. Tu první měl Jakub Řezníček, jehož našel krásným pasem za hostující obranou Milan Lutonský. Řezníček už obešel i vybíhajícího Laštůvku, sám ale byl v těžké pozici a tak hledal dobře postaveného Hyčku, jemuž chyběly ve stoprocentní šanci centimetry, aby na míč dosáhl. Další tutovku měl nejlepší střelec ligy Michal Škoda. Toho našel vynikající přihrávkou Řezníček a Škoda šel zcela sám na Laštůvku, svůj lob ale namířil mimo a skóre se ani tentokrát neměnilo. Po divokém začátku se hra přece jen trochu uklidnila. Větší šance přišla až v závěru poločasu, kdy posílal do domácí šestnáctky zajímavý centr Budinský, Dreksa však nedokázal zareagovat včas, po 45 minutách tak na světelné tabuli svítily dvě velké nuly.

Tak, jak do prvního poločasu vtrhla Zbrojovka, se to v tom druhém podařilo i Karviné, s tím rozdílem, že hosté svou šanci využili a šli do vedení. Po zmatcích za hranicí domácí šestnáctky se zničehonic opřel do míče Jan Šisler a jeho skrytá rána skončila u Melichárkovy levé tyče. Zbrojovka měla téměř celý poločas na vyrovnání a vrhla tak síly dopředu. První zajímavou možnost na srovnání skóre měl v 54. minutě Řezníček, ten se pěkně uvolnil v pokutovém území, jeho střelu z nelehkého úhlu ovšem dokázal vykopnout Laštůvka.

Brno bylo ve druhé půli častěji na míči, Karviná ovšem svůj hubený náskok bránila velice pozorně a nenechala domácím moc prostoru na zakončení. Naopak, v 89. minutě se dostal do rychlého brejku hostující Panák, který už byl před Melichárkem, v poslední chvíli jej však ve spolupráci s domácím gólmanem zastavil vracející se Jakub Přichystal. Nakonec tedy udeřilo na druhé straně. Zbrojovka zahrávala ve druhé minutě nastavení přímý kop, po němž se míč vrátil ke kapitánu Pavlu Zavadilovi. Domácí záložník hrající své dvousté ligové utkání pak našel ideálním centrem hlavu Lukáše Vraštila, jenž zamířil přesně a svou první soutěžní brankou za Brno zajistil domácím alespoň bod.

Zbrojovka tedy v závěru získala bod se sedmou Karvinou, zůstává ovšem i nadále na 14. příčce a musí se mít na pozoru. Patnáctá Jihlava totiž v domácím prostředí udolala Liberec a dotáhla se na rozdíl dvou bodů. Naopak právě Slovan Liberec má po prohře stejný počet bodů jako Brno a je lepší jen díky skóre.

Dušan Melichárek hodnotí zápas s Karvinou
05.12.2016 | Martin Lísal, Jakub Sabol

Dušan Melichárek hodnotí zápas s Karvinou

B r n o - A zase bez výhry. Zápas s Karvinou znamenal nevalné zakončení nevalného podzimu,...
VIDEO: Trenér Habanec hodnotí utkání s Karvinou
03.12.2016 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Habanec hodnotí utkání s Karvinou

B r n o - Po nadějném úvodu přišla křeč, blamáž v podobě domácí prohry odvrátil na poslední chvíli...
Vraštil po Karviné: Radost z gólu nemám, chtěli jsme vyhrát
03.12.2016 | Martin Lísal, Jakub Sabol

Vraštil po Karviné: Radost z gólu nemám, chtěli jsme...

B r n o - První ligový gól v barvách Zbrojovky si možná Lukáš Vraštil maloval jinak. V samém závěru...

Fotogalerie

Všechny fotografie