JUNIORKA: Třinec uštědřil Zbrojovce první prohru v nadstavbě

T ř i n e c - Junioři Zbrojovky si ve čtvrtém utkání nadstavbové skupiny B připsali první prohru, na hřišti Třince podlehli 2:4. Brňané tak přepustili první pozici pražské Slavii, se kterou se utkají již ve středu na Srbské.

V sestavě Zbrojovky se i tentokrát objevil Chico Gomes, po poločasu z minulého utkání odehrál tentokrát 75 minut. Ze širšího kádru "áčka" do duelu dále zasáhli Kijanskas, Bazeljuk a gólman Floder.

Brňané vstoupili do boje jako papírový favorit, nakonec se ale potvrdilo, že se jim letos s Třincem příliš nedaří - podlehli potřetí ze čtyř vzájemných zápasů. Domácí k tomu položili základ již v první půli, a to během tří minut. Nejprve se přesnou ranou prezentoval Celba, následně pak povedeným lobem Nieslanik.

O změnu se pokoušel Bazeljuk, zejména jeho rána z přímého kopu měla gólové parametry. Do pauzy se ale skóre nezměnilo a krátce po ní bylo ještě hůř, když třetí gól přidal Cienciala. Kontrovat mohl znovu Bazeljuk, po něm Vintr a Holman. Až dvanáct minut před koncem se Bazeljuk přece jen dočkal, když využil příhry Marka Vintra a přesnou ranou neomylně trefil odkrytou část brány.

Na zvrat už ale Brňané nedosáhli, záhy naopak znovu inkasovali, podruhé v utkání skóroval Celba. Konečnou podobu dal pak výsledku ranou o tyč střídající Jambor, Zbrojovka tak v Třinci podlehla 2:4 a propadla se na třetí pozici.