Junioři oplatili Hradci porážku a zvítězili 3:1

H r a d e c K r á l o v é - Juniorka Zbrojovky prolomila prokletí hradeckého trávníku a v předposledním utkání podzimu zde zvítězila 3:1. Plný bodový zisk Brňany posouvá na pátou příčku.

Zatímco minulé pondělí se hráči i fanoušci hřáli v paprscích takřka letního slunce, dnes bylo hřiště pokryté sněhem. Brňané se tím ovšem nenechali rozhodit a také tentokrát zvítězili.

Do zápasu vyběhli od začátku Jakub Šural, Radek Buchta, Boštjan Frelih, Tomáš Weber či Václav Klán. Zbrojovka neponechala nic náhodě, vtrhla do zápasu jako velká voda a v 10. minutě přišel první gól utkání. Závar ve vápně vnesl zmatek do domácích řad, což korunoval smolným "vlastencem" Jaroslav Hlavsa.

Ani v dalších minutách se gólman Ikizgül nenudil a likvidoval střelu za střelou, zejména zákrok proti Sokolově ráně byl výstavní. Ve 25. minutě nicméně strážce hradecké svatyně kapituloval podruhé. Při přímém kopu mu pomohla tyč, ale míče se okamžitě ujal Jakub Kučera a zvýšil na 2:0.

Otřesený Hradec se snažil zareagovat, na těžkém terénu se ale neprosadil přes dobře fungující obranu Brna. To se příliš nezměnilo ani ve druhé půli, výjimkou byla povedená Zezulova střela, které ovšem pár centimetrů chybělo. Zbrojovka si záhy nachystala třetí úder, z pokutového kopu skóroval David Štrombach.

Čtvrtý zářez mohl přidal Jakub Šural, z přímého kopu trefil tyč hradecké brány. S postupujícím časem bylo čím dál zjevnější, že Zbrojovka si ze zasněženého trávníku odveze tři body, na čemž nic nezměnila ani korekce v podobě Trubačovy branky.